مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس مازندران:

هفت تپه با پشتیبانی و حضور مردمی احیاء می‌شود

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس مازندران با بیان اینکه هفت تپه با پشتیبانی و حضور مردمی احیاء می‌شود، گفت: همچنین هفت تپه نمادین در مساحت ۲ هزار متر زمین، ۲۲ سنگر، ۱۴ چادر برای گردان‌های ثابت و المان شهید شیرسوار در مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس مازندران در حال ساخت است.

به گزارش خبرنگار سایت گزارشگر از خرمشهر، سردار عبدالله ملکی امروز در جمع زائران راهیان نور در منطقه هفت تپه به نقش مازندران در دفاع مقدس پرداخت و اظهار داشت: رزمندگان لشکر ویژه ۲۵ کربلا در سال‌های دفاع مقدس رشادت‌ها و دلاوری‌های زیادی نشان دادند.

وی با بیان اینکه هفت تپه با حضور دو شهید گمنام رونق و برکت گرفت، افزود: هفت تپه قلب بچه‌های جنگ است؛ اینجا محل آموزش، سازماندهی و اعزام رزمندگان به عملیات هاست و شهدا عاشقانه در این مکان زندگی کردند.

سردار ملکی با بیان اینکه لشکر ۲۵ کربلا از اوایل سال ۶۴ در این مکان مستقر شده است، گفت: در سال‌های اخیر به همت فرماندهان و سرداران دفاع مقدس استان مجوز ساخت اردوگاه را گرفتیم.

مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس مازندران با بیان اینکه اینجا محل عروج ۱۵۴ شهید است، تصریح کرد: ۷۲ شهید مازندرانی، ۱۲ شهید از یاسوج، ۳۳ شهید گلستان و ۴۰ شهید از سمنان در این مکان به شهادت رسیدند.

سردار ملکی با بیان اینکه با پیگیری‌های سپاه کربلاء و بنیاد حفظ آثار استان و ستاد مردمی احیاء هفت تپه، این منطقه احیاء شد، گفت: برای احیاء این مکان از سردار کارگر رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مجوز اردوگاه را گرفتیم.

وی به نقش شهید بلباسی در ستاد احیاء هفت تپه اشاره کرد و افزود: بیش از ۶ هزار هکتار زمین دست لشکر ۲۵ کربلاء بود و حضور رهبر معظم انقلاب در این منطقه از افتخارات است.

سردار ملکی با اشاره به اینکه یکی از مولفه‌های قدرت نظام، مردم هستند، تصریح کرد: ما بدون مردم قدرت نداریم و افتخار سپاه این است که به دریای مردم وصل است.

وی با بیان اینکه هفت تپه با پشتیبانی و حضور مردمی احیاء می‌شود، تصریح کرد: همچنین هفت تپه نمادین در مساحت ۲ هزار متر زمین، ۲۲ سنگر، ۱۴ چادر برای گردان‌های ثابت و المان شهید شیرسوار در مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس مازندران در حال ساخت است.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران با اشاره به نقش مازندران در دفاع مقدس ادامه داد: مازندران در زمان جنگ ده یگان را پشتیبانی می‌کرد و ساخت هفت تپه و سوسنگرد از افتخارات مردم دیار علویان است.

سردار ملکی خاطرنشان کرد: از سال ۵۹ تا آغاز ۶۳ در مازندران جنگ بود و برای پاکسازی یک میلیون و ۸۰۰ هکتار جنگل ۵ هزار نیروی مازندرانی، گلستانی و گیلانی در ۵۰ پایگاه عملیاتی سازماندهی شدند.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://gozareshgar.ir/?p=9815

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: