نماینده ولی فقیه در مازندران: مانع‌زدایی بزرگترین گام برای مهار تورم است

نماینده ولی فقیه در مازندران با تاکید بر شعار سال جاری به عنوان کاربردی‌ترین شعار سال، گفت: برای مهار تورم و رشد تولید باید به شعار سال قبل یعنی مانع‌زدایی توجه ویژه‌ای شود و اگر موانع رشد تولید را احصاء و رفع کنیم، تورم مهار و رشد تولید را در پی خواهد داشت.

به گزارش سایت گزارشگز ، آیت الله محمدباقر محمدی لائینی امروز ۴ فروردین درخطبه های نمازجمعه ساری با گرامیداشت فرارسیدن ماه مبارک رمضان، تقوا را فلسفه اصلی ماه مبارک بیان کرد و گفت: کارهایی که باید و نباید در ماه رمضان انجام دشود، حائز اهمیت است و طبق فرمایش پیامبر گرامی اسلام، رعایت تقوا بهترین کار در ماه مبارک رمضان محسوب می‌شود.

وی با اشاره به اینکه بهار قرآن و رمضان، روح انسان را زنده می‌کند، افزود: آغاز و پایان سال جاری با ماه مبارک رمضان عجین شده است، بسیاری از آداب ماه رمضان و آداب و رسوم نوروز یکی است و صله رحم از جمله این رسم‌ها به شمار می‌رود.

آیت الله لائینی با تاکید براینکه توجه به نیازمندان و فقرا، احترام به بزرگترها و والدین از جمله رسم‌های ماه رمضان و نوروز است، اظهار کرد: حرمت ماه مبارک رمضان را در نوروز و آغاز سال جاری باید رعایت و از روزه خواری پرهیز کرد.

وی با اشاره به اینکه ورودی طلاب به حوزه‌های علمیه باید افزایش یابد، گفت: خانواده‌ها باید فرزندان خود را برای تحصیل در حوزه‌های علمیه ترغیب و تشویق کنند.

نماینده ولی فقیه در مازندران با اشاره به نامگذاری و شعار سال جاری، تصریح کرد: اگر مردم و مسئولان به بیانات و فرمایشات مقام معظم رهبری در پیام و شعار سال توجه کنند، بسیاری از مسائل حل می‌شود.

خطیب جمعه ساری با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری درباره قرائت قرآن، تصریح کرد: مردم باید به فرامین و فرمایشات مقام معظم رهبری توجه ویژه‌ای داشته باشند و عامه مردم هر روز یک صفحه حداقل قرآن بخوانند.

وی با تاکید براینکه قصد دشمن بر ناامیدی مردم است، اظهار کرد: برای مقابله با دشمن باید امیدآفرینی کنیم. بنابراین وظیفه ما امید دادن به مردم است تا به هدف برسیم، کسی که انتظار فرج سر لوحه زندگی او است یأس برای او بی‌معنا بوده و سرنوشت ظالمان نابودی است.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://gozareshgar.ir/?p=9939

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: