معاون هماهنگی امور اقتصادی و گردشگری استاندار مازندران : نوسازی ۵۰ هزار دستگاه ماشین آلات خط تولید بنگاه‌های اقتصادی و صنعتی در مازندران

اختصاصی/ گزارشگر: حسن خیریانپور در گفت و گو با خبرنگار ما با عنوان اینکه، ماشین‌آلات خط تولید ۳۹۰ واحد صنعتی کوچک و متوسط استان نیازمند نوسازی است، خاطرنشان کرد :

۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات از محل مصوبات سفر استانی رئیس جمهور با همراهی بانک مرکزی برای نوسازی ماشین آلات خط تولید بنگاه‌های اقتصادی و واحدهای صنعتی مازندران تخصیص یافت.

وی ادامه داد:

در شهرک‌های صنعتی مازندران یکهزار و ۵۰۵ واحد تولیدی وجود دارد که ماشین آلات خط تولید ۳۵ درصد این واحدها نیازمند نوسازی است.

معاون استاندار مازندران ادامه داد :

عمر مفید فعالیت ماشین آلات خط تولید در یک کارخانه کوچک یا متوسط حداکثر ۱۰ سال است، اما خط تولید بسیاری از واحدهای صنعتی استان به دلیل فشارهای اقتصادی و تحریم‌های خارجی سال هاست که نوسازی نشده که این امر عامل مهمی برای از دست رفتن بازار فروش و تولید کالای بی‌کیفیت است.

خیریانپور با بیان این‌که فرسودگی ماشین آلات خط تولید در بلند مدت به دلیل کمبود بازار فروش باعث تعطیلی واحدهای صنعتی می شود، گفت :

در سه سال گذشته به دلیل ناتوانی کارخانه داران برای نوسازی ماشین آلات خط تولید، ۳۰ واحد صنعتی مستقر در شهرک‌های صنعتی استان از مدار تولید خارج و تعطیل شدند.

وی تصریح کرد :

بیشتر تسهیلاتی که در قالب کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید به واحدهای صنعتی پرداخت می‌شود از نوع سرمایه در گردش باهدف رفع کمبود نقدینگی بنگاه‌های اقتصادی است و بانک‌های عامل در استان رغبت کمی برای پرداخت تسهیلات باهدف به روز رسانی ماشین آلات خط تولید واحدهای صنعتی دارند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و گردشگری استاندار مازندران با بیان این که، با ابتکار دولت سیزدهم و در سفر استانی رئیس جمهور برای نوسازی ماشین آلات خط تولید مازندران برنامه ریزی های خوبی صورت گرفت، گفت:

برای مقابله با فرسودگی خط تولید بنگاه‌های اقتصادی در قالب کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید مازندران ساز و کارهای لازم برای اعطای تسهیلات ۱۸ درصد با بازپرداخت بلندمدت اتخاذ شده است. این مقام مسوول اضافه کرد: در صورتی که برای نوسازی خط تولید ۳۹۰ واحد صنعتی در استان اقدامات لازم صورت نمی گرفت این بنگاه های اقتصادی به دلیل تولید محصول بی کیفیت و ناتوانی برای حضور در بازار رقابتی در آینده نزدیک تعطیل می شدند.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://gozareshgar.ir/?p=10123

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: