معاون راهداری کشور: جاده کندوان همچنان خطرساز است

معاون راهداری کشور با اعلام اینکه هنوز سنگ‌های ناپایدار زیادی در مسیر وجود دارد و محور کندوان پتانسیل خطر را دارد، گفت: پنج نقطه ظرفیت ریزش سنگ دارد که دو سال پیش شناسایی شد.

به گزارش سایت گزارشگر ، رضا اکبری بعد از ظهر روز ۴ فروردین در جلسه شورای ترافیک مازندران با اشاره به دو بار مسدود شدن جاده کندوان طی چند مدت اخیر برای لق گیری، اظهار کرد: اگر این مسیر برای انجام عملیات بسته نمی‌شد حوادث بیشتری اتفاق می‌افتاد.

وی با بیان اینکه هرچند این عملیات‌های انجام شده کافی نیست، افزود: حادثه فوت دو نفر در جاده کندوان بسیار تاسف برانگیز بوده است و بعد از این حادثه با مدیر راهداری مازندران برای لق‌گیری هماهنگ شد.

اکبری تصریح کرد: هنوز سنگ‌های ناپایدار زیادی در مسیر وجود دارد و محور کندوان پتانسیل خطر را دارد.

معاون راهداری کشور با تاکید بر انجام عملیات پاکسازی به صورت اساسی، گفت: پنج نقطه ظرفیت ریزش سنگ دارد که دو سال پیش شناسایی شد.

این مسئول با اشاره به مطالعات انجام شده، اظهار کرد: به دلیل قیمت بالا و وارداتی بودن فنس‌های توری امسال خرید آن در برنامه قرار دارد.

وی با بیان اینکه انسداد جاده پرتردد یک معضل بزرگ است، افزود: دو سه نقطه در جاده چالوس ریزش دارد که امسال اعتبار مناسبی برای آن گذاشته می‌شود. همچنین یک نقطه هم در جاده هراز است اما مهم‌ترین گام این جاده است.

معاون راهداری کشور با بیان اینکه افتتاح قطعه ۳ یک معضل خواهد بود، یادآور شد: این قطعه باعث حجم زیاد ترافیک در مرزن آباد خواهد شد.

اختصاص اعتبار برای دیوارسازی پرتگاهی

اکبری از اختصاص اعتبار برای دیوارسازی مسیرهای پرتگاهی خبر داد و گفت: در صورتی که تا فردا لق‌گیری ادامه یابد این مسیر به صورت کامل پاکسازی می‌شود.

در ادامه رضا علیخانی معاون عمرانی استانداری مازندران نیز،  اظهار کرد: با کمک راهداری استان مسیر کندوان لق‌گیری شد.

وی با بیان اینکه در قالب مدیریت منسجم تمهیدات لازم برای کاهش ترافیک انجام شد، افزود: ویژگی بارزی که سیستم استقبال سفر امسال داشت این بود که هماهنگی خاصی بر مبنای مدیریت در راهداری و امداد و نجات، راهور انجام شد و نظارت مستمر با دستگاه‌های اجرایی در راستای مدیریت خدمات سفر صورت گرفت.

معاون عمرانی استاندار مازندران، تصریح کرد: به‌رغم پیش‌بینی‌ها ریزش کوه که یک پدیده طبیعی است جاده با هماهنگی راهداری کشور برای حفظ جان مردم بسته شد.

علیخانی به اجرای عملیات لق گیری در ۴ نقطه اشاره کرد و گفت: بستن جاده کندوان فشار زیادی به هراز و سوادکوه وارد کرده است زیرا مسافر غرب استان بیشتر بوده و فشار به شهرهای محمودآباد، نور و آمل زیاد شده است.

وی به ترافیک در داخل شهرها اشاره کرد و افزود: در مرزن آباد، عباس آباد و سلمان شهر باید نیروهای بیشتری تزریق شود.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://gozareshgar.ir/?p=9943

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: