معاون باغبانی وزارت جهاد کشاورزی : در جنگ اقتصادی مراقب سفره مردم باشیم

معاون باغبانی وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه مازندران استان ویژه کشاورزی کشور است و نقش این استان در امنیت غذایی ایران بسیار مهم است، گفت: در شرایط جنگ اقتصادی اقدام به تولید و تامین امنیت غذایی می‌کنیم و جهاد کشاورزی سفره‌دار مردم است و باید مراقب سفره مردم باشیم.

به گزارش سایت گزارشگر ، محمد مهدی برومندی صبح امروز با حضور در چهاردهمین جلسه قرارگاه امنیت غذایی مازندران اظهار کرد: کمیسیون کشاورزی خانه و سنگر ما در وزارت جهاد کشاورزی است و بسیار خرسند هستیم این کمیسیون تخصصی همراهی خوبی با وزارت جهاد کشاورزی دارد.

برومندی افزود: مازندران استان ویژه کشاورزی کشور است و نقش این استان در امنیت غذایی کشور بسیار مهم است.

وی با اشاره به اینکه مازندران را ایران کوچک می‌بینیم، تصریح کرد: وقتی بحث امنیت غذایی می‌شود ذهن‌ها به سمت استان مازندران می‌رود که نه تنها برای تولید استان مهم است بلکه نقش پشتیبانی پایتخت را هم دارد.

معاون باغبانی وزیر جهاد کشاورزی، ادامه داد: در شرایط جنگ اقتصادی اقدام به تولید و تامین امنیت غذایی می‌کنیم و جهاد کشاورزی سفره‌دار مردم است و باید مراقب سفره مردم باشیم.

این مسئول با اظهار اینکه سفره مردم با همت و تلاش جهاد کشاورزی مدیریت شد و بخشی از آن به همت همکاران جهاد کشاورزی مازندران است، خاطرنشان کرد: در ایام نوروز مازندران میزبان حضور میلیونی مسافران است و تاکید وزیر جهاد کشاورزی بر این است در این ایام نباید کسری کالا داشته باشیم و ذخایر استراتژیک باید فراهم باشد.

برومندی به مسئله تولید محصولات کشاورزی اشاره کرد و افزود: هماهنگی بین زنجیره تولید تا توزیع و فراوری باید در استان اتفاق بیفتد.

وی با اعلام اینکه برای اصلاح و احیای باغات مازندران در سال جدید ورود پیدا خواهیم کر، اظهار کرد: در منطقه دودانگه شهرستان ساری بیش از یک‌هزار هکتار را می‌توان به تولید گل محمدی اختصاص دهیم و اعتبارات لازم برای اجرای این اقدام وجود دارد .

معاون باغبانی وزیر جهاد کشاورزی، خاطرنشان کرد: تمام سردخانه‌ها و انبارهای استان باید به سامانه انبارهای عمومی متصل شوند تا شاهد باشیم چه میزان محصول در انبارها ذخیره شده و به کدام استان ارسال شد تا نظارت دقیق بر تولید داشته باشیم.

این مسئول از صادرات پرتقال‌های مازندران به کشور چین برای نخستین‌بار در تاریخ استان خبر داد و گفت: مازندران ظرفیت تولید محصولات کشاورزی صادراتی را دارد.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://gozareshgar.ir/?p=9886

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: