استاندار مازندران:

مردمی سازی کنگره شهدا یک اولویت اساسی است

استاندار مازندران گفت: مردمی سازی کنگره یک اولویت اساسی است همچون حماسه اربعین که در دنیا به نمادی تبدیل شده است و دولت در این راستا پشتیبانی لازم را انجام می دهد.

به گزارش خبرنگار سایت گزارشگر از ساری، سیدمحمود حسینی پور امروز در جلسه شورای سیاست گذاری کنگره شهدای استان با حضور نماینده ولی فقیه در استان با عنوان اینکه در آستانه نیمه شعبان، میلادمنجی عالم بشریت حضرت امام مهدی (ع) قرار داریم، که شهدا با سربندهای یا مهدی در عملیات هایی به عشق آن امام همام به شهادت رسیدند، خاطرنشان کرد: مجموعه اهداف و برنامه هایی که تاکنون برای برگزاری این کنگره تدوین شده است قابل توجه و جا دارد این اهداف بیش از پیش در راستای مقابله با تمهیدات روز دشمن تدوین شود.

وی بابیان اینکه یکی از اهداف برگزاری کنگره شهدا بروز رسانی مقابله با تهدیدات دشمن است و باید بدانیم در این کنگره چه پیامی را می خواهیم به جامعه منعکس کنیم و جامعه هدف ما در این راستا باید اولویت بندی شود، ادامه داد: کنگره های شهدا در واقع تیری بر چشم و قلب دشمنان است و همان هدفی را دنبال می کند که شهداء در میدان عمل برای تحقق آن در دوران دفاع مقدس با ایثار جان خویش پیگیری می کردند.

استاندار مازندران تصریح کرد: نسل جدید کشور بویژه دهه هشتادی ها و نودی ها از اهداف تهاجم دشمنان هستند لذا کنگره باید جامعه هدف خودش را بشناسد، گسترش و بسمت مردمی سازی برود.

حسینی پور با اشاره به اینکه مازندران یک استان رسانه ای است، تصریح کرد: از ظرفیت فضای مجازی باید در این راستا استفاده و نهادهای فرهنگی و تبلیغی در این کنگره می بایست وارد صحنه شوند.

وی خاطرنشان کرد: مردمی سازی کنگره یک اولویت اساسی است همچون حماسه اربعین که در دنیا به نمادی تبدیل شده است و دولت در این راستا پشتیبانی لازم را انجام می دهد.

حسینی پور با اشاره به اینکه باید ساز و کار مردمی کردن کنگره شهداء مازندران را فراهم و از هم اکنون در تمامی مدارس راهنمایی و دبیرستان ها، میز کنگره شهدا را ایجاد نماییم، گفت: یادوراه ها و کنگره های شهدا، محملی برای انتقال آموزه ها و فرهنگ شهیدان به نسل جدید است.

 

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://gozareshgar.ir/?p=9661

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: