مدیرکل بازرسی، مدیریت عملکرد و امور حقوقی استانداری مازندران: انشعابات، تسهیلات بانکی، ‌ ‌طرح هادی، ‌اشتغال بیشترین فراوانی درخواست های شهروندان مازندران می باشد

اختصاصی /گزارشگر : اسماعیل مهرافزا در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ما  با عنوان اینکه با درایت استاندار و راه اندازی دفتر نمایندگی استانداری غرب استان بخش عمده ای از اقدامات پیرامون محور ملاقلات چهره به چهره مردم با مسوولان پایه ریزی شده است، خاطرنشان کرد :

ملاقات مردم و مسوولان ارشد مازندران سه شنبه های هر هفته در این دفتر برگزار می شود و تاکنون ۲۴ جلسه ملاقات مردمی برگزار شده است.

وی با اشاره به اینکه امسال نیز ۱۲ ملاقات مردمی و مسوولان ارشد مازندران در دفتر غرب استانداری برگزار شد، ‌ادامه داد:‌

نتیجه این مراجعات مردمی ثبت سه هزار و یکصد مورد نامه در سامانه سامد است.

مدیرکل بازرسی، مدیریت عملکرد و امور حقوقی استانداری مازندران گفت:

این نامه های ثبتی قابلیت پیگیری برای شهروندان وجود دارد و می بایست به این نامه ها پاسخ لازم ارائه شود.

وی بیشترین فراوانی درخواست های شهروندان مازندران را انشعابات، تسهیلات بانکی، ‌آب شرب، ‌کمک های درمانی، ‌طرح هادی، ‌اشتغال اعلام کرد و گفت که موضوعات مطروحه از سوی شهروندان به دستگاههای مرتبط منعکس شده است.

مهرافزا اعلام کرد :‌

در ارزیابی های کارشناسی حدود ۲ هزار و ۳۲۷ نامه ثبت شده مربوط به شهروندان غرب مازندران است که در سامانه سامد ثبت شده است که نشان می دهد به اهداف مورد نظر در خصوص راه اندازی این نمایندگی مبنی بر صرفه جویی در وقت و هزینه مردم منطقه و رفع سریع مشکلات محقق شده است.

وی افزود:

یکی از ملاک های ارزیابی مدیران مازندران حضور موثر و پیگیر امور مردم غرب استان است.

مدیرکل بازرسی، مدیریت عملکرد و امور حقوقی استانداری مازندران توضیح داد:

‌بررسی ها بیانگر آن است که حضور فعال مدیران در دفتر نمایندگی غرب استان و نیز پیگیری امور مربوط روند کاهشی حضور مردم را نشان می دهد که بیانگر رفع مشکلات مطرح شده است.

وی خطاب به مدیران کل دستگاههای اجرایی مازندران اظهار داشت :‌

در صورت رفتار منفعلانه و بدون دغدغه فعالیت مدیران در قبال مسائل مطروحه شهروندان ابتدا با تذکر و مکاتبه تذکرات لازم داده می شود و در صورت تکرار و نادیده گرفتن حقوق مردم در راستای مفاد اداری برخورد می شود.

مهرافزا پیرامون موضوعات مرتبط با سفر رییس جمهور به مازندران در بیستم اسفند ۱۴۰۰ توضیح داد:

به لحاظ اعتبارات تاکنون ۲۷ و نیم درصد از مجموع ۱۷ هزار و ۷۸۹ میلیاد تومان اعتبار تخصیص یافت که در ارزیابی ها وزارت کشور به لحاظ تخصیص و جذب اعتبار که غالبا مدت زمان یک تا سه ساله صرف می شود مازندران عملکرد خوبی داشته است.

وی دستیابی به موفقیت در این زمینه را ناشی از پیگیری های استاندار با مقامات کشوری دانست و یادآور شد :

امیدواریم با پیگیری هایی که در حال انجام است با تخصیص و جذب منابع اعتباری مصوبه سفر ریاست جمهور تحولات خوبی در استان رقم بخورد.

مدیرکل بازرسی، مدیریت عملکرد و امور حقوقی استانداری مازندران بیان کرد:

تاکنون به ۲۰ هزار نفر در استان این تسهیلات پرداخت شده است و با جذب اعتبار نهایی که بزودی اختصاص می یابد مابقی افراد در انتظار نیز به آنها این تسهیلات پرداخت می شود.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://gozareshgar.ir/?p=10161

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: