وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی:

مازاد تولید شرکت آنتی بیوتیک سازی ایران باید به امر صادرات اختصاص پیدا کند

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: مازاد تولید شرکت آنتی بیوتیک سازی ایران باید به امر صادرات اختصاص پیدا کند و افزایش تولیدات مبتنی بر محصولات دانش بنیان و بهره وری بالا می بایست در دستور کار قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار سایت گزارشگر از ساری، صولت مرتضوی امروز در بازدید از شرکت آنتی بیوتیک سازی ایران در ساری با عنوان اینکه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی وظایف متعددی دارد و برای فراهم کردن عدالت اجتماعی نیازمند برخی زیرساخت هاست،اظهارداشت: با هدف گذاری که صورت می گیرد، مقرر شد؛ ظرفیت تولید شرکت آنتی بیوتیک سازی ایران به هزار تن برسد و طرح توسعه تولیدات این مجموعه از سوی مدیران این شرکت در روزهای آینده تدوین و با تایید استاندار مازندران به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ارسال شود.

وی تصریح کرد: شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران وابسته به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، افزایش ناوگان دریایی را در دستور کار داده و به همین منظور چند فروند کشتی نیز خریداری و در آینده نزدیک به ناوگان دریایی کشور اضافه می شود.

مرتضوی ادامه داد: با شرکت صدرا نیز توافق شد که چهار فروند کشتی با استفاده از توان و ظرفیت شرکت دانش بنیان داخلی بومی سازی و تولید کند.

وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی یادآور شد: هنر مدیریت به فعلیت درآوردن استعدادهای بالقوه و تولید ثروت از دانش است که در عرف امروز به مقوله دانش بنیان تعبیر می شود و در چند سال اخیر محور فرمایشات و تاکیدات مقام معظم رهبری است که مقام معظم رهبری فرمودند: ” اقتصاد دانش بنیان ستون فقرات کشور است.”

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: رقابت پذیری، افزایش بهره وری از مزیت ها و مولفه های اقتصاد دانش بنیان و جمهوری اسلامی ایران بدلیل موقعیت ژئوپلیتیکی که دارد از مزیت منابع انسانی خلاق و نام آوری برخوردار است و یکی از نقاطی که نیروی انسانی در جمهوری اسلامی خوش درخشیده است تولید محصولات در حوزه درمانی است.

وی افزود: مازاد تولید شرکت آنتی بیوتیک سازی ایران باید به امر صادرات اختصاص پیدا کند و افزایش تولیدات مبتنی بر محصولات دانش بنیان و بهره وری بالا می بایست در دستور کار قرار گیرد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به افزایش مراودات تجاری با روسبه و دیگر کشورهای حاشیه دریای خزر، گفت: با توافقات صورت گرفته ناوگان حمل و نقل دریایی کشورمان در راستای توسعه صادرات کالا افزایش خواهد یافت.

شرکت در جلسه کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه‌گذاری استان مازندران، شرکت در جلسه شورای مدیران وزارت فاه، بازدید از کشتی سازی صدرا و آغاز عملیات اجرایی ساخت کشتی در این شرکت، بازدید از مجموعه پرورش ماهیان خاویاری قره برون و بازدید از پایانه صادرات محصولات کشاورزی روماک از دیگر برنامه های سفر وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به مازندران است.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://gozareshgar.ir/?p=9711

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: