/فلسطین محور وحدت جهان اسلام/ حماسه سازی وارثان ششم بهمن آمل درتجلی حمایت از آزادی قدس شریف

مردم دیارهزارسنگر شهرستان آمل، که حماسه اسلامی ششم بهمن سال۱۳۶۰ را دردفاع از نظام مقدس جمهوری اسلامی را درتاریخ سیاسی این کشور به یادگار دارند، در دفاع از آرمان‌های امام (ره) و محکومیت توطئه‌های دشمنان در روز جهانی قدس حماسه سازی کردند.

به گزارش سایت گزارشگر ، شهروندان آملی درروز قدس، روز تجدید میثاق با معانی متعالی ایثار و مقاومت و روز عهد بستن با ستمدیدگان جهان، به خصوص مردم مظلوم فلسطین است و مردم روزه‌دارشهرستان آمل با حضور در میدان ستم ستیزی و عدالت خواهی، آزادی قدس شریف را خواستار شدند.

این راهپیمایی که با حضور پرشور و با بصیرت شهروندان آملی باشکوه‌تر از سال‌های گذشته برگزارشد، جنایت‌های رژیم صهیونیستی را محکوم و حمایت خور را از ملت مظلوم فلسطین تا آزادی قدس شریف اعلام کردند.

مرتضی محمدزاده از شهروندان جوان آملی، روز قدس را روز تجلی اراده‌ها علیه رژیم صهیونیستی خواند و افزود: در شرایط کنونی عالم اسلام، حضور پرشور افراد دراین راهپیمایی در صحنه‌های منطقه‌ای و بین‌المللی تاثیرگذار زیادی دارد.

وی بیداری اسلامی در کشورهای جهان را نمونه‌ای از برکات روز قدس عنوان و اظهار کرد: توان و وحدت مردم ایران اسلامی به عنوان پرچمداران حمایت از مظلومان عالم برای جهان استکبار محرز شده است.

مهدی مجاورنوا که از معلمان آملی است، نیز گفت: روز قدس بهانه‌ای است که مردم آزادیخواه جهان، با اعلام حمایت از مظلوم، انزجار و نفرت خود از ظالم را به نمایش می‌گذارند .

وی اضافه کرد: برگزاری باشکوه روز قدس در طول حیات انقلاب، نتایج مثبتی برای نظام اسلامی و جهان اسلام به ارمغان آورده و مهم‌ترین آن اتحاد و انسجام مسلمانان بوده است.

وی بیان کرد: با توجه به افزایش جنایت‌های رژیم غاصب صهیونیستی در غزه، حضور پر رنگ مردم به ویژه جامعه علمی و فرهنگی در راهپیمایی همواره روحیه بخش بوده است.

یحیی عسگری‌پور از ورزشکاران پیشکسوت آملی نیز بیان کرد: حضور در این راهپیمایی و دفاع از مردم مقاوم، مجاهد و مظلوم فلسطین، گامی مهم در مسیر ساختن آینده بهتر اسلام است.

وی اضافه کرد: برگزاری پرشور راهپیمایی روز قدس، تدبیر و افق دید والای امام خمینی (ره) است که باعث امید و انگیزه برای ادامه مقاومت مردم فلسطین تا آزادی کامل قدس شریف خواهد شد.

وی با اشاره به این که روز قدس نماد ظلم ستیزی امت اسلامی است، خاطرنشان کرد: برگزاری راهپیمایی این روز از اهمیت ویژه‌ای برخودار است زیرا همواره موجب عقب نشینی رژیم صهیونیستی از هدف‌های خود شده است.

امام جمعه شهرستان آمل نیز در این خصوص، گفت: تلاش دشمن این است که روز جهانی قدس در کشور اسلامی ما کم رنگ‌تر از سال‌های قبل برگزار شود ولی مردم ولایت مدار ایران با لبیک به فرمان امام (ره)، در حمایت از مردم مظلوم و بی گناه فلسطین، امسال هم حضور پررنگی درصحنه داشتند.

حجت الاسلام ابراهیم یعقوبیان، افزود: با توجه به تحولات مختلف سیاسی جهان پیام مردم ما در راهپیمایی روز جهانی قدس امسال کاملا روشن بود وآن هم این که آزادی قدس شریف نزدیک‌تر گذشته است.

وی اظهار کرد: محکومیت رفتارهای نژادپرستانه رژیم صهیونیستی، جهانی شده و همبستگی و اتحاد ملت‌های مسلمان، نیاز اساسی جهان اسلام است.

راهپیمایی روز جهانی قدس درشهرستان آمل روزجمعه ۲۵ فروردین از میدان قائم(عج) تا مصلای این شهربرگزار شد.

شهرستان آمل با ۴۳۰ هزار نفر جمعیت دارد که مراسم راهپیمایی روزجهانی قدس علاوه بر شهرآمل، در شهررینه لاریجان، امامزاده عبدالله و شهردابودشت نیز برگزار شد.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://gozareshgar.ir/?p=9994

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: