وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی:

صنعت کشتی سازی در کشور بومی سازی شده است

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه صنعت کشتی سازی در کشور بومی سازی شده است، گفت: طراحی و ساخت کشتی سازی در ایران صدرا ظرفیت بزرگی برای کشور است.

به گزارش خبرنگار سایت گزارشگر از بهشهر،سید صولت مرتضوی امروز در آیین آغاز عملیات اجرایی ساخت ۲ فروند کشتی چندمنظوره در شرکت صنعتی دریایی ایران ( صدرا ) در بهشهر با بیان اینکه اقلیم مازندران سرمایه زا و جغرافیایش ثروت آفرین است،اظهارداشت: اقتصاد دریا پایه و معدن پایه در این خطه مزیت بی نظیری است. ‎

وی نزدیکی مازندران به استان های بزرگ داخل کشور، همسایگی با کشورهای حاشیه دریای خزر و همچنین وجود بنادر بزرگ در شمال را از ظرفیت های توسعه ای ملی دانست و ادامه داد: کارآفرینی با شرکت های دانش بنیان و بهره وری در واحد های تولیدی و صنعتی استان باید مورد توجه قرار گیرد.

مرتضوی با بیان اینکه اگرچه شرق مازندران با مشکلات بیکاری مواجه است، اما در مجموع وضعیت کار و اشتغال مازندران مطلوب است، گفت: اقتصاد دانش بنیان ستون فقرات هر کشوری است و مزیت آن رقابت پذیری با دنیا است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با توضیح این که امروز جوانان این مرز بوم آستین همت را بالا زدند و خوش درخشیدند، تصریح کرد: کاغذ بازی های اداری در کشور موجب شده تا ایده های جوانان لایق و شایسته ایرانی به پدیده تبدیل نشود.

وی آغاز عملیات ساخت کشتی سازی در شرکت صنعتی دریایی ( صدرا ) را در راستای منویات رهبر معظم انقلاب برای تقویت اقتصاد دریا پایه دانست و افزود: امروز بسیاری از مسایل و موانع برداشته شده است، دست نیاز همسایگان برای همکاری به سمت ما درازتر شد و باید در این زمینه تلاش و توجه بیشتری داشته باشیم.

مرتضوی خاطرنشان کرد: با توسعه واحدهای تولیدی اشتغال کشور حل می شود و توسعه حمل و نقل دریایی نقش مهمی در حل معضل بیکاری در حوزه نخبگان، مهندسان و کارگران ماهر دارد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه صنعت کشتی سازی در کشور بومی سازی شده است، گفت: طراحی و ساخت کشتی سازی در ایران صدرا ظرفیت بزرگی برای کشور است.

وی با بیان اینکه ساخت دو فروند کشتی امروز آغاز شده و علاوه بر این دو کشتی، دو فروند کشتی دیگر نیز در دست طراحی است که ظرفیت را به ۱۲هزار تن افزایش می دهد، تصریح کرد: مزیت اجرای این طرح در منطقه، بکارگیری هزار نفر از مهندسان و کارکنان ماهر بومی است.

مرتضوی همراهی نمایندگان مردم در مجلس با دولت را مطلوب توصیف کرد و گفت: اینکه مطالبه مردم با همت دولت و مجلس به درستی در حال پیگیری و حل و فصل شدن است، نقطه قوت این دولت محسوب می شود.

عملیات ساخت ۲ فروند کشتی چندمنظوره سه هزار و ۵۰۰ تنی شرکت صنعتی دریایی ایران (صدرا) امروز جمعه با حضور سید وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مدیرعامل شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و استاندار مازندران آغاز شد.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://gozareshgar.ir/?p=9735

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: