رئیس هیئت مدیره انجمن تالاسمی کشور:

سازمان ملل متحد از حق حیات بیماران تالاسمی و جلوگیری از تحریم دارویی دفاع کنند

رئیس هیئت مدیره انجمن تالاسمی کشور گفت: سازمان ملل متحد از انجمن تالاسمی ایران دعوت کرد تا با حضور در ژنو از حق حیات بیماران تالاسمی و جلوگیری از تحریم بیشتر در بحث دارویی دفاع کنند.

به گزارش خبرنگار سایت گزارشگر از قائم شهر، محمد علیزاده در جمع خبرنگاران با اشاره به بیانیه گزارشگران ویژه سازمان ملل متحد در امور تحریم، گفت: النا دوهان در مورد آثار منفی اقدامات قهری یکجانبه و بهره‌مندی از حقوق بشر در تاریخ ۱۸ تا ۲۸ اردیبهشت سال جاری از ایران بازدید کرد و در این سفر با تعدادی از مقامات دولتی و نمایندگان سازمان های غیردولتی از جمله مدیران و نمایندگان انجمن تالاسمی ایران دیدار و گفت و گو داشت و از نزدیک با مشکلات و سختی‌های آنان در زمینه نبود دسترسی به داروها آشنا شد.

رئیس هیئت مدیره انجمن تالاسمی ایران ادامه داد: خانم دوهان در بخشی از گزارش خود به تاثیر تحریم‌های یکجانبه بر مراقبت‌های بهداشتی، دارو و تجهیزات پزشکی اشاره کرد و نبود پایداری در عرضه خدمات پزشکی از سال ۲۰۱۱ به دلیل تحریم‌ها را تایید کرد.

وی بر تبعیت بیش از حد برخی از شرکت های دارویی خارجی با تحریم‌ها و تمایل نداشتن شرکت‌ها و تامین کننده‌های خارجی اشاره کرد و گفت: چنین محدودیت‌ها و رفتارهای تجاری موجب درد و رنج بیماران خاص به ویژه مبتلایان به تالاسمی شده است.

علیزاده گفت: انجمن تالاسمی ایران به عنوان یک سازمان مردم نهاد دارای مقام مشورتی سازمان ملل، قبل از این دیدار و مکاتبه با گزارشگر ویژه، نسبت به تحریم‌های دارویی غیرانسانی و غیرقانونی اعمال و ارجاع شده علیه بیماران تالاسمی ایران توسط امریکا، برخی کشورها و شرکت‌های اروپایی، شکایتی را نزد آنان ارائه کرد.

وی افزود: انجمن تالاسمی ایران این فرصت را مغتنم شمرد و ضمن ارائه مجدد استناد و مدارک خود به گزارشگر ویژه، نسبت به مطالبه‌گری و پیگیری شکایت تقدیم شده قبلی مبادرت ورزید.

رئیس هیئت مدیره انجمن تالاسمی ایران با بیان اینکه سازمان ملل در پنجاه و دومین نشست خود از انجمن تالاسمی ایران دعوت کرد گزارش های تکمیلی خود را ارائه دهند تا مورد بررسی قرار بگیرد، خاطرنشان کرد: بنا شد تا دعوت شدگان در این نشست از حق واقعی بیماران تالاسمی که حق حیات آنان و جلوگیری از تحریم بیشتر در بحث دارویی است، دفاع کنند.

وی ادامه داد: انجمن تالاسمی ایران یک رویدار جانبی را برای این نشست برگزار می کند و در آن با حضور تعدای از گزارشگران سازمان ملل و نمایندگان برخی از کشورهای مرتبط در خصوص تحریم مستقیم و غیرمستقیم بیماران تالاسمی که باعث فوت تعداد زیادی و آسیب جدی به بیش از ۱۰ هزار بیمار تالاسمی ایران شد، گزارش می دهد.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://gozareshgar.ir/?p=9761

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: