مدیرکل پزشکی قانونی مازندران اعلام کرد:

رشد ۹۸ درصدی تلفات مسمومیت با گاز/ هشدار در خصوص نیمه سرد سال در مازندران

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران گفت: در هفت ماه سال جاری آمار تلفات مسمومیت با گاز منوکسیدکربن در استان نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش 98 درصدی داشت.

به گزارش خبرنگار آفاق آنلاین از ساری، علی باسی بااعلام اینکه  در هفت ماه سال جاری آمار تلفات مسمومیت با گاز منوکسیدکربن در استان نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش ۹۸ درصدی داشت، ضمن هشدار به هموطنان در نحوه استفاده از وسایل گاز سوز،اظهارکرد: درهفت ماه سال جاری ۱۷ نفر بر اثر مسمومیت با گاز منوکسیدکربن در استان جان خود را از دست دادند که از این تعداد ۱۵ نفر مرد و ما بقی زن بودند.

وی ادامه داد: بر اساس آمار نوشهر با ۴ ، آمل و نور هر کدام با ۳ ،سیمرغ با ۲ و به ترتیب بیشترین و شهرستان های رامسر ، تنکابن ، چالوس ، قائمشهر و ساری هر کدام با یک فوتی کمترین فوتی گزارش شده است.

عباسی بیشترین ماه را فروردین با ۵ ، اردیبهشت و تیر با ۳ ، خرداد ، مرداد و مهر ماه با ۲ به ترتیب بیشترین آمار منوکسید کربن اعلام کرد.

ارتباط مستقیم تغییرات جوی با افزایش تلفات گازگرفتگی

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران با تأکید بر ارتباط مستقیم تغییرات جوی و افزایش مرگ و میز ناشی از گازگرفتگی، تصریح کرد : تغییرات ناگهانی جوی مانند کاهش دما، بارش های پیش بینی نشده و عدم آمادگی هموطنان برای استفاده از وسایل گرمایشی استاندارد ارتباط مستقیم با افزایش آمار مرگ و میر با این کشنده خاموش دارد از هموطنان درخواست کرد با رعایت نکات ایمنی و توصیه های ارائه شده مانع از وقوع مخاطرات جانی و حوادث تلخ برای خود و عزیزانشان شوند.

اقدامات لازم در هنگام برخورد با فرد مسموم با مونوکسیدکربن چیست؟

بهترین راهکار در هنگام برخور با بیمار مسموم با گاز منوکسید کربن خارج کردن مصدوم از محیط حادثه است. بلافاصله باید بیمار را در هوای آزاد و در معرض اکسیژن قرار داده و سریعا وی را به اولین مرکز درمانی رساند. باز کردن پنجره‌ها و ایجاد تهویه در محیط از مسمومیت سایر افراد جلوگیری خواهد کرد.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://gozareshgar.ir/?p=10567

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: