مدیرکل بنادرودریانوردی امیرآباد اعلام کرد:

رشد ۳۱ درصدی تخلیه و بارگیری کالا در بندرامیرآباد / سهم ۵۹ درصدی بندرامیرآباد در تخلیه و بارگیری بنادر تجاری شمال کشور

مدیرکل بنادرودریانوردی امیرآباد با اشاره به رشد 31 درصدی تخلیه و بارگیری کالا در سه ماهه نخست سال جاری بندرامیرآباد نسبت به مدت مشابه سال قبل ، از سهم 59 درصدی بندرامیرآباد در تخلیه و بارگیری بنادر تجاری شمال کشور خبر داد.

به گزارش خبرنگار گزارشگر از بهشهر،محمدعلی موسی پور  امروز در تشریح عملکرد ۳ ماهه این بندر،اظهارداشت: بندرامیرآباد کارنامه درخشانی را در بهار طلاییِ عملکرد خود به ثبت رساند به طوری که میزان تخلیه و بارگیری کالا در ۳ ماهه نخست سال جاری با رشد ۳۱ درصدی به بیش از یک میلیون و ۹۶ هزار تن رسیده ، که سهم ۵۹ درصدی تخلیه و بارگیری کالا در میان بنادر تجاری شمال کشور ، ارمغان این رشد بوده است.

وی از تشریح عملکرد سه ماهه بندرامیرآباد ، ایمنی ، صرفه اقتصادی‏‌ ، سرعت در جابجایی کالا و وجود زیرساخت های شبکه داخلی راه آهن را از عوامل مهمی برشمرد که مشتریان بندرامیرآباد را در استفاده از ریل جهت جابجایی محموله های خود ترغیب کرده ، به طوری که در این مدت حمل ریلی بندرامیرآباد با رشد ۹۰ درصدی به ۲۵ هزار و ۷۹۸ تن رسیده است.

موسی پور با بیان اینکه میزان صادرات کالا در سه ماهه نخست امسال با رشد ۱۱ درصدی از ۲۵۴ هزار تن به ۲۸۳ هزار رسیده است ، عمده ترین کالاهای صادراتی از بندرامیرآباد به کشورهای حوزه CIS را فلزات ، مواد نفتی ، کالاهای ساختمانی و معدنی عنوان کرد.

مدیرکل بنادرودریانوردی امیرآباد با تأکید بر اینکه بندرامیرآباد از ظرفیت ها و امکانات مناسبی جهت تبدیل شدن به قطب صادرات ، واردات و ترانزیت کالاهای کانتینری در منطقه برخوردار است ، میزان تخلیه و بارگیری کالاهای کانتینری را در بهار سال جاری ۳ هزار و ۵۰۲ TEU اعلام کرد که در مقاسیه با همین مدت در سال گذشته رشد ۲۷۵ درصدی را نشان می دهد.

وی آماری از ترابری کالا در بندرامیرآباد در ۳ ماه گذشته ارائه کرد که بر این اساس ۲۷۸ فروند شناور ، ۴۸ هزار و ۱۰۲ دستگاه کامیون و ۶۴۲ دستگاه واگن ، جهت جابجایی کالا به بندرامیرآباد تردد داشتند.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://gozareshgar.ir/?p=10144

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: