رئیس مرکز فرماندهی و کنترل فرماندهی انتظامی مازندران خبر داد:

راه اندازی  سامانه پیامکی مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ در مازندران

رئیس مرکز فرماندهی و کنترل فرماندهی انتظامی مازندران از راه اندازی  سامانه پیامکی مرکز فوریت های  پلیسی ۱۱۰ با شماره ۱۱۰۱۱خبر داد.

به گزارش خبرنگار گزارشگر از ساری، ، سرهنگ سیدمحمدباقر رضایی در تشریح راه اندازی  سامانه پیامکی مرکز فوریت های  پلیسی ۱۱۰ با شماره ۱۱۰۱۱، اظهار داشت: از آنجائی که قریب به ۲ درصد از جامعه را افراد ناشنوا و یا کم شنوا تشکیل می دهند که به دلیل ناتوانی و مشکلات کلامی ، قادر به برقراری تماس تلفنی  با فوریت های پلیس ۱۱۰ نمی باشند.

وی تصریح کرد: به همین منظور و به جهت  برخورداری شهروندان از اعلام ضرورت های خبری به پلیس، سامانه پیامکی با سرشماره ۱۱۰۱۱ در مرکز فرماندهی و کنترل انتظامی استان مازندران راه اندازی شد .

سرهنگ رضایی هدف از راه اندازی این سامانه را خدمت رسانی به همه افراد جامعه اعم از افراد سخت گویش ، ناشنوا و عموم مردم که به دلیل مختلفی قادر به برقراری ارتباط کلامی با پلیس نیستند برشمرد .

رئیس مرکز فرماندهی و کنترل فرماندهی انتظامی مازندران خاطرنشان کرد: شهروندان‌ گرامی می توانند برای بهره مندی از این سامانه و در صورت مشاهده و یا بر خورد با ه گونه نیازهای پلیسی مراتب را به همراه آدرس کامل محل سکونت و یا نیاز به حضور پلیس به شماره ۱۱۰۱۱  پیامک کنند .

وی از مهمترین مولفه های راه اندازی این سامانه را ترویج عدالت اجتماعی ، تساوی حقوق شهروندان و بهره گیری از توان بالقوه مردم در تامین نظم و امنیت جامعه عنوان کرد .

کلاهبرداری رمال و دعانویس از شهروندان نوشهری

سرهنگ اکبر درویشی از شناسایی و دستگیری فرد رمالی که از طریق شبکه‌های اجتماعی اقدام به دعانویسی و کلاهبرداری از شهروندان می‌کرد، خبر داد و گفت: به دنبال وصول یک فقره پرونده قضائی در خصوص کلاهبرداری با شگرد دعانویسی و رمالی از طریق شبکه‌ اجتماعی، رسیدگی به موضوع در دستور کار پلیس فتا شهرستان قرار گرفت.

وی افزود: با بررسی‌های به عمل آمده مشخص شد فردی ناشناس طی مدت ۲ سال از طریق شبکه های اجتماعی با دعانویسی، طالع‌بینی و فال‌گیری اقدام به کلاهبرداری از افراد مختلف ۲ میلیارد ریالی کرده است.

فرمانده انتظامی نوشهر تصریح کرد: با توجه به شواهد و مدارک موجود و تحقیقات تخصصی صورت گرفته نهایتاً متهم که مرد میانسال بوده در شهرستان شناسایی و پس از اخذ دستور قضائی وی دستگیر و به پلیس فتا شهرستان دلالت داده شد و در تحقیقات فنی به بزه خود اعتراف نمود.

سرهنگ درویشی با اشاره به اینکه متهم برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شد، گفت: مجرمان سایبری با سوء استفاده از شرایط و مشکلات خانوادگی شهروندان، برای خود کسب و کار مخفی دعانویسی و رمالی راه اندازی کرده‌اند و از این طریق پول‌های هنگفتی به دست می‌آورند، که خانواده‌ها باید در این خصوص هوشیار بوده و به‌هیچ‌ وجه به این افراد اعتماد نکنند و در صورت مشاهده صفحاتی با مضمون رمالی و دعانویسی می‌توانند آن را از طریق سایت پلیس فتا به نشانی اینترنتی www.cyberpolice.ir گزارش کنند.

لزوم رعایت نکات ایمنی خودرو در سفر های نوروزی

سرهنگ سید محسن جعفری بر رعایت برخی از نکات ایمنی در پیشگیری از سرقت خودرو تاکید کرد و گفت: با توجه به نزدیکی روزهای پایانی سال و آغاز سفرهای نوروزی و فراوانی سرقت خودرو در این ایام ، رعایت برخی از نکات ایمنی در پیشگیری از سرقت خودرو الزامی است.

وی در توصیه‌ای به رانندگان تصریح کرد: تجهیز خودرو به قفل مرکزی، دزد گیر، قفل پدال، قفل فرمان و سوییچ مخفی و سایر لوازم تاخیری و بازدارنده یکی از مهم ترین راهکار های پیشگیری از سرقت خودرو است که باید مورد توجه قرار بگیرد .

رئیس پلیس پیشگیری فرماندهی انتظامی مازندران در ادامه تصریح کرد: مالکان خودرو باید توجه داشته باشند که از پارک خودرو در مکان های تاریک، کم تردد و خلوت خودداری و حتی الامکان در پارکینگ های عمومی پارک کنند.

وی همچنین، خاطرنشان کرد: رها نکردن خودرو بدون سر نشین حتی برای یک خرید کوتاه مدت یکی از نکات مورد توجه در پیشگیری از سرقت خودرو است و مالکان خودرو باید به این موضوع نیز توجه داشته باشند که بهترین طعمه برای سرقت، خودرو این است که سوئیچ روی آن قرار داشته باشد.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://gozareshgar.ir/?p=9864

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: