رئیس سازمان مدیریت بحران کشور اعلام کرد : بیابانی شدن سه استان شمالی در ۱۵ سال آینده

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با اشاره به اینکه ظرف ۱۵ سال آینده رطوبتی که در حال حاضر در سه استان شمالی وجود دارد به صحرا و بیابان تبدیل می‌شود، گفت: بنابراین باید برای اقتصاد استان راه دیگری پیدا کرد.

به گزارش سایت گزارشگر ، محمدحسن نامی در جلسه شورای ترافیک مازندران که در شهرداری مرزن آباد برگزار شد، با بیان اینکه جمع کردن بحران کار سختی است، اظهار کرد: مازندران با توجه به موقعیت خاصی که دارد با احداث سد می‌توان از خروج آب جلوگیری کرد.

وی با اشاره به اینکه هر ساله میلیون‌ها خودرو بدون اینکه خودرویی خارج شود به بخش خودرویی کشور اضافه می‌شود، افزود: خودرو به تنهایی یک بحران است در حالیکه همانند بسیاری از کشورها هر خانواده باید یک خودرو داشته باشد؛ نه اینکه هر نفر صاحب خودرو باشد.

نامی تصریح کرد: هر خودرو دارای یک عمر مفیدی است و بعد از فرسوده شدن باید از رده خارج شود در حالیکه در کشور ما اینگونه نیست.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور، گفت: در برخی شهرها، شهرداری‌ها چشم خود را به روی برخی ساخت و سازها در کنار شهرها می‌بندند و همین ساخت و سازها باعث ایجاد بحران می‌شود و با کمترین زلزله فرو می‌ریزد.

وی با تاکید بر اینکه جاده کندوان نیازمند هزینه بیشتری است، خاطرنشان کرد: در قسمت‌هایی که بحرانی‌تر است باید جاده‌های دیگری اضافه شود.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://gozareshgar.ir/?p=9947

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: