فرمانده انتظامی مازندران خبر داد:

تغییر کاربری ۹۰۰ میلیاردی اراضی کشاورزی در عباس آباد

فرمانده انتظامی مازندران از تصرف و تغییر کاربری 4500 متر مربع اراضی کشاورزی به ارزش 900 میلیارد ریال در یکی از مناطق شهرستان عباس آباد، خبر داد.

به گزارش خبرنگار گزارشگر از ساری، سردار ” حسن مفخمی شهرستانی” اظهار داشت: ماموران انتظامی شهرستان عباس آباد طی اقدامات اطلاعاتی و فنی مبنی بر اینکه فردی اراضی کشاورزی را به قصد ساخت و ساز غیرمجاز تغییر کاربری داد، مطلع شدند.

وی افزود: مامورین انتظامی در شهرستان عباس آباد پس از شناسایی زمین مذکور، با اقدامات پلیسی و دعوت از کارشناسان امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی و با دستور قضائی حکم آزادسازی را به اجرا در آوردند.

فرمانده انتظامی مازندران تصریح کرد: مالک این زمین ۴۵۰۰ متر مربع زمین کشاورزی را بدون کسب مجوز از کمیسیون تبصره یک ماده یک قانون اصلاح حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ ها که بصورت، تفکیک و احداث بنای غیرمجاز تغییر کاربری داده بود، طی حکم قضائی نسبت به قلع و قمع آن اقدام و تحویل امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی شهرستان عباس آباد شد.

سردار مفخمی شهرستانی افزود: کارشناسان سازمان جهاد کشاورزی، ارزش اراضی تغییر کاربری داده شده را بالغ بر ۹۰۰ میلیارد ریال برآورد کردند که متهم احضار و پس از تشکیل پرونده تحویل مراجع قضائی شد.

زمین خواری در تنکابن

سردار سید موسی حسینی  در تشریح کشف زمین خواری ۵۰ میلیارد ریالی در شهرستان تنکابن، گفت: با حکم قضائی، زمین های تصرف شده، خلع ید شد.

وی تصریح کرد : در پی کسب خبری مبنی برتصرف غیر قانونی زمین های جنگلی در یکی از مناطق روستایی برگسر شهرستان تنکابن ، موضوع در دستور کار پلیس آگاهی قرار گرفت.

سردار حسینی با اشاره به اقدامات اطلاعاتی ماموران، افزود: ماموران پلیس آگاهی پس از بررسی های همه جانبه، متهمان را که با محصور کردن ۴۵۰۰ متر مربع از اراضی ملی و جنگلی آن را به تملک خود در آورده بود، شناسایی کردند.

جانشین فرمانده انتظامی مازندران تصریح کرد: پس از هماهنگی های قضائی، با همکاری یگان حفاظت منابع طبیعی شهرستان تنکابن، زمین تصرف شده از چنگ متهمان رها سازی و به آغوش طبیعت بازگردانده شد.

سردار حسینی ارزش زمین آزاد شده را بر اساس نظر کارشناسان ۵۰ میلیارد ریال اعلام کرد و اظهار داشت: دو متهم نیز با تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شدند.

دستگیری سارق اماکن خصوصی در ساری

سرهنگ عبدالله حسن زاده با اعلام جزییات دستگیری سارق اماکن خصوصی با ۸ فقره سرقت در آن شهرستان، گفت: در پی گزارشی از مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر وقوع سرقت در شهر ساری، موضوع در دستور کار ماموران قرار گرفت.

وی افزود: در اجرای این ماموریت، ماموران انتظامی رودپی با انجام تحقیقات پلیسی ۲ متهم سابقه دار را در این ارتبتط شناسایی و با هماهنگی قضایی در اقدامی غافلگیرانه آنان را دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان ساری با بیان اینکه متهمان در تحقیقات انجام شده به ۸ فقره سرقت از اماکن خصوصی در حوزه فرح آباد ساری اعتراف کردند، گفت: طی بازرسی صورت گرفته از مخفیگاه متهمان مقادیر قابل توجهی اموال سرقتی کشف شد.

سرهنگ حسن زاده ارزش اقلام سرقتی کشف شده در این عملیات را بالغ بر ۳ میلیارد ریال عنوان کرد و اظهار داشت: متهمان پس از تشکیل پرونده برای انجام مراحل قانونی به مرجع قضایی معرفی شدند.

کشف انبار احتکار لوازم خانگی در قائم شهر

سرهنگ محمد محمدپور”  از کشف انبار احتکار لوازم خانگی به ارزش ۳ میلیارد ریال در شهرستان قائم شهر خبر داد و افزود: ماًموران پلیس امنیت اقتصادی شهرستان قائم شهر در راستای اجرای طرح امنیت محله محور موفق به شناسایی یک انبار لوازم خانگی قاچاق و احتکار شدند.

وی افزود: ماموران پس از هماهنگی با مراجع قضائی به همراه نمایندگان اداره صمت و تعزیرات شهرستان از انبار مورد نظر بازدید و ۲۰۰ قلم انواع لوازم خانگی احتکاری شامل ظروف آشپزخانه و ۳۰۰ عدد قرص لاغری و لوازم بهداشتی کشف کردند.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی مازندران گفت: کارشناسان ارزش این تعداد لوازم خانگی را بیش از ۳ میلیارد ریال برآورد کرده اند.

سرهنگ محمدپور با بیان اینکه پلیس امنیت اقتصادی آماده دریافت گزارشات مردمی در خصوص کالای احتکاری و مایحتاج ضروری مردم است، تاکید کرد: در این راستا پرونده ای تشکیل و جهت سیر مراحل قانونی به اداره تعزیرات ارسال شد.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://gozareshgar.ir/?p=10583

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: