استاندار مازندران مطرح کرد:

تغییر کاربری اراضی برای ساخت ۹ هزار واحد مسکونی رایگان برای مددجویان کمیته امداد خمینی(ره) مازندران

استاندار مازندران با بیان این که زمین های برخوردار و بسیار مناسبی از استان در اختیار کمیته امداد امام خمینی (ره) قرار دارد، گفت: همسو با رویکرد مولد سازی دولت و طبق تفاهم نامه، با موافقت تغییر کاربری ۲۰ هکتاری زمین این نهاد حمایتی، فرصت ساخت مسکن رایگان برای ۹ هزار مدد جوی فاقد مسکن استان به وجود آمده است. ‎

به گزارش خبرنگار گزارشگر از ساری،سید محمود حسینی پور در جلسه مرتبط با تفاهم نامه کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور با استانداری مازندران، افزود: بررسی ها نشان می دهد که افراد تحت پوشش کمیته امداد حتی قادر به پرداخت و تامین کمترین حق سهم و اقساط ماهانه را برای ساخت مسکن مشارکتی ندارند، بنابراین باید برای ۹هزار مدد جوی فاقد مسکن این نهاد حمایتی استان فکری کرد.

وی با توضیح این که کمیته امداد در استان مازندران دارای اراضی بسیار مناسب و برخورداری است که می توان با تغییر کاربری های قانونی به نفع مردم کار شود، ادامه داد:‌ طبق تفاهم نامه با تغییر کاربری ۲۰ هکتاری زمینی در سلمانشهر، مشکلات ساخت مسکن محرومان این نهاد در استان برطرف می شود.

استاندار مازندران گفت:‌ مقرر شد تا پس از انجام تغییر کاربری، کمیته امداد با فروش این زمین، اعتبار ساخت ۹ هزار واحد مسکونی مد جویان استان را تامین کند.

حسینی پور با بیان این که طرح مولد سازی در اراضی مازاد و بدون استفاده ای که در اختیار دستگاه های دولتی استان قرار دارد، با جدیت در استان کلید خورده است، ادامه داد: نگاه مولد سازی دولت سیزدهم فقط به نفع مردم استان است و نسبت به اجرای درست آن نیز همه دستگاه های نظارتی و بازرسی پای کار هستند.

وی بیان کرد:‌ تاکنون ۱۵۰ مورد پلاک زمین استان برای فروش به دبیرخانه مولد سازی و دارایی های دولت معرفی شده است که باید به نفع مردم مولد سازی و عملیاتی شود.

استاندار مازندران به اهمیت عملیاتی شدن مفاد تفاهم نامه استانداری با کمیته امداد نسبت به زمین ۱۸.۵ هکتاری متعلق به این نهاد حمایتی در منطقه فریدونکنار اشاره کرد و گفت: طبق تفاهم نامه، هفت هکتار از زمین کمیته امداد برای ساخت تصفیه خانه تحویل آب و فاضلاب استان شد، اما به دلایلی هنوز تکلیف تغییر کاربری مابقی زمین از سوی دستگاه های اجرایی عملیاتی نشد.

حسینی پور با بیان این که مشکلات چندین ساله مردم فریدونکنار و بابلسر با اجرای تصفیه خانه آب و فاضلاب حل فصل می شود، افزود: در حالی که شرکت آب و فاضلاب زمین هفت هکتاری را از کمیته امداد تحویل گرفته و ساخت این طرح را با اعتبار ۵۴ میلیارد تومانی شروع کرده است، اما هنوز تعهدات استان نسبت به تعیین و تکلیف مابقی زمین این نهاد حمایتی عملیاتی نشده است.

وی تصریح کرد: مسوولان مرتبط مازندران از امروز به مدت یک ماه فرصت دارند تا برای ما بقی زمین کمیته امداد در فریدونکنار طبق مفاد تفاهم نامه، تعیین تکلیف کنند.

استاندار مازندران با تاکید بر این که زمین بسیار مهم و مناسبی از سوی کمیته امداد برای حل مسایل آب و فاضلاب مردم فریدونکنار و بابلسر واگذار شده است، گفت:‌ این موضوع برای حل مشکلات چند دهه مردم منطقه است و ما نیز باید با هدف همکاری به نفع مردم محروم استان، متناسب با مقررات و تفاهم نامه عمل کنیم.

وی تصریح کرد: مدیران باید در مولد سازی همکاری همه جانبه داشته باشند و مسائل در کمترین زمان حل و فصل شود.

کمیته امداد سابقه واگذاری زمین به صورت رایگان را ندارد

رئیس مجتمع اقتصادی کمیته امداد کشور با بیان اینکه این نهاد حمایتی در اجرای مولد سازی دولت سیزدهم برای مددجویان همکاری همه جانبه دارد، گفت: در همین راستا حدود هفت هکتار از بهترین زمین برای ساخت تصفیه خانه آب مردم منطقه بابلسر و فریدونکنار واگذار شده است، مابقی زمین ها نیز در قالب مراکز تفریحی و اقامتی برای ارایه خدمات به مردم محروم جامعه است.

جعفر صباغیان با توضیح این که کمیته امداد سابقه واگذاری زمین به صورت رایگان را ندارد، اما همسو با رویکرد مولد سازی دولت این اقدام را انجام داده است، ادامه داد:‌ توقع داریم دستگاه های دولتی نیز طبق تفاهم نامه همکاری همه جانبه ای را نسبت به مابقی زمین های منطقه داشته باشند.

وی با اظهار اینکه کمیته امداد امام خمینی (ره) خدمت‌رسانی به نیازمندان و محرومان و توانمندسازی آنان را وظیفه ذاتی خود می‌داند،خاطرنشان کرد: ایجاد اشتغال و تحویل مسکن از ماموریت های نخست کمیته امداد است.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://gozareshgar.ir/?p=10129

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: