فرمانده انتظامی مازندران:

تریلر حامل ۱۱۸ کیلوگرم تریاک در ساری توقیف شد / انهدام ۳ باند تهیه وتوزیع موادمخدردر مازندران

فرمانده انتظامی مازندران از توقیف تریلر حامل 118 کیلو گرم تریاک در محور ساری - قائم شهر خبر داد .

به گزارش خبرنگار گزارشگر از ساری، سردار “حسن مفخمی شهرستانی” با اعلام توقیف تریلر حامل ۱۱۸ کیلو گرم تریاک در محور ساری – قائم شهر، گفت: در پی کسب خبری مبنی بر تردد یک دستگاه تریلر حامل تریاک در پوشش حمل بار سنگ و سرامیک ساختمانی در محور ساری – قائم شهر، موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس مبارزه با موادمخدر این فرماندهی قرار گرفت .

وی تصریح کرد: ماموران با انجام اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات پلیسی با شناسایی تریلر مورد نظر در عملیاتی ضربتی و غافلگیرانه این خودرو را در حوالی شهرستان قائم شهر متوقف کردند و در بازرسی از آن موفق شدند، ۱۱۸ کیلوگرم تریاک را که در ظرف های پلاستیکی یک و نیم لیتری در کف خودرو جاساز شده بود ، کشف کنند.

فرمانده انتظامی مازندران از دستگیری دو متهم در این ارتباط خبر داد و افزود: خودرو نیز توقیف و متهمان پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شدند .

سردار مفخمی با اشاره به انهدام ۳ باند تهیه و توزیع موادمخدر در استان مازندران طی دو هفته گذشته از اشراف اطلاعاتی پلیس مبارزه با موادمخدر در این خصوص خبر داد و افزود: با تلاش ماموران پلیس مبارزه با موادمخدر بیش از ۲۶۴ کیلو گرم انواع موادمخدر طی این مدت کشف شد.

وی از شناسایی و دستگیری ۹۹۰ متهم به موادمخدر اعم از خرده فروشان و معتادان متجاهر در سطح استان خبر داد و افزود: از این تعداد ۴۵۸ متهم خرده فروش بوده اند و معتادان متجاهر نیز به کمپ های ترک اعتیاد اعزام تا پس از گذراندن مدت درمان به آغوش خانواده و جامعه برگردند.

سردار مفخمی به خانواده ها توصیه کرد همواره مراقب فرزندان خود باشند و هرگونه اخبار و اطلاعات در خصوص فعالیت افراد در حوزه خرید و فروش موادمخدر را به پلیس ۱۱۰ گزارش دهند.

آدم ربایی در میاندورود، رهایی در زابل

فرمانده انتظامی مازندران همچنین از گروگانگیری فردی ۳۲ ساله در شهرستان میاندورود و رهایی آن از چنگ آدم ربایان در شهرستان زابل خبر داد و گفت: با تلاش ماموران پلیس آگاهی در کمتر از۴۸ ساعت فرد ربایش شده تحویل خانواده اش شد.

سردار حسن مفخمی شهرستانی افزود: در پی گزارشی مبنی بر اینکه یک فقره آدم ربایی در شهرستان میاندورود، بلافاصله با تشکیل گروهی از ماموران پلیس آگاهی، موضوع به صورت ویژه در دستور کار قرار گرفت.

وی با بیان اینکه، آدم ربایان با یک دستگاه خودرو پژو پارس اقدام به آدم ربایی کردند، افزود: ماموران با اقدامات فنی، منزل متهمان را در استان گلستان شناسایی که قبل از حضور ماموران، متهمان به همراه گروگان از آنجا نیز متواری شدند.

فرمانده انتظامی مازندران با اشاره به اینکه آدم ربایان و گروگان به مکانی نامعلوم متواری شده اند، تصریح کرد: در این راستا تیم رسیدگی کننده به پرونده به منظور حفظ جان گروگان، تحقیقات گسترده ای را برای شناسایی محل نگهداری ربوده شده و دستگیری عاملان این اقدام شرارت آمیز آغاز کردند.

وی ادامه داد: طی یک عملیات غافلگیرانه، قبل از هرگونه اقدامی سه نفر از معاونان در این آدم ربایی دستگیر و در بازجویی فنی بعد از مواجه با مدارک و مستندات موجود، به بزه خود اعتراف و محل اختفا گروگان را در شهرستان زابل اعلام داشتند.

سردار مفخمی اظهار کرد: سرانجام با تلاش مستمر پلیس و تحقیقات و بررسی های صورت گرفته، زمانی که آدم ربایان عرصه را بر خود تنگ دیدند، گروگان را در یکی از محله های شهرستان زابل رها نمودند.

این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: طی پیگیری مستمر پلیس در نهایت کمتر از ۴۸ ساعت فرد ربایش شده صحیح و سالم تحویل خانواده اش شد و همچنین دستگیری دو نفر از عاملان اصلی این گروگانگیری در دستور کار پلیس آگاهی این فرماندهی قرار دارد.

فرمانده انتظامی مازندران تاکید کرد: جان برکفان انتظامی بی منت در حفظ و تامین آسایش و آرامش مردم با اقتدار تا پای جان ایستاده اند و با اقدامات هنجار شکن مجرمان، مقتدرانه برخورد قاطع و کوبنده خواهند داشت و پلیس با کسانی که بخواهند نظم و امنیت جامعه را برهم بزنند با قاطعیت برخورد خواهد کرد و اجازه جولان به آنها را نخواهد داد.

بر پایه این گزارش، تعدادی از اهالی و معتمدان و ریش سفیدان ضمن حضور در ستاد انتظامی شهرستان میاندورود از اقدام قاطع و هوشمندانه ماموران انتظامی در شناسایی و دستگیری عاملان این آدم ربایی قدردانی کردند.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://gozareshgar.ir/?p=10110

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: