مدیرکل بنادر و دریانوردی امیرآباد خبر داد:

ترانزیت بیش از ۱۰ هزار دستگاه خودرو از بندرامیرآباد به کشورهای حوزه CIS

مدیرکل بنادر و دریانوردی امیرآباد گفت از آغاز سال جاری تاکنون ، 10 هزار و 8 دستگاه خودرو از بندرامیرآباد به کشورهای حوزه CIS ترانزیت شد.

به گزارش خبرنگار آفاق آنلاین از بهشهر، محمدتقی انزان پور با بیان اینکه بندرامیرآباد در سالهای اخیر با توجه به موقعیت استراتژیک جغرافیایی و داشتن فاصله دریایی  مناسب با بنادر کانونی منطقه، در زمره بنادر فعال ترانزیتی کشور قرار دارد، از ترانزیت ۱۰ هزار و ۸ دستگاه خودرو از فروردین تا نیمه اسفند سال جاری در بندرامیرآباد خبر داد که در همسنجی با مدت مشابه سال قبل، رشد بیش از ۱۸ برابری را نشان می دهد.

وی تصریح کرد:  این خودروها از کشور امارات توسط کشتی وارد بندر لنگه و پس از طی طریق جاده ای وارد بندر امیرآباد، و از این بندر نیز به مقصد بنادر کشورهای حوزه CIS  بارگیری می شوند.

مدیرکل بنادر و دریانوردی امیرآباد با بیان اینکه مولفه هایی نظیر موقعیت مناسب جغرافیایی، توانمندی های ناوگان ترابری ، قابلیت تخلیه و بارگیری خودرو ، کاهش هزینه های حمل و نقل دریایی و ارائه خدمات ۲۴ ساعته تمامی خدمات و عملیات دریایی و بندری از عوامل مهم رونق فعالیت های ترانزیتی در بندرامیرآباد به ویژه ترانزیت خودرو به شمار می آید ، از استقرار ۸۵۸ دستگاه خودرو دیگر در محوطه های عملیاتی بندرامیرآباد جهت ترانزیت به این کشورها در روزهای آینده خبر داد.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://gozareshgar.ir/?p=9614

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: