مدیرکل میراث فرهنگی مازندران خبر داد:

برپایی نمایشگاه‌های صنایع‌دستی و سوغات در معابر اصلی پر تردد مازندران

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران از برپایی نمایشگاه‌های صنایع‌دستی و سوغات در معابر اصلی پر تردد در سایر شهرستان‌ها و نوروزگاه‌ها خبر داد و گفت: علاوه بر آن با همکاری امور روستایی استانداری این نمایشگاه‌ها در روستاهای هدف گردشگری و سوغات محلی و نمایشگاهی برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار سایت گزارشگر از ساری، صادق برزگر عصر امروز در جلسه کمیته نمایشگاهی حوزه صنایع‌دستی مازندران اظهارداشت: نمایشگاه‌های صنایع‌دستی در ۲۶ نقطه در شهرستان‌های مختلف استان برگزار می‌شود و در مجموع ۸۵۵ غرفه صنایع‌دستی و هنرهای سنتی برای رفاه حال گردشگران در تعطیلات نوروز برپا خواهد شد.

وی با بیان اینکه این نمایشگاه‌ها در سه سطح شهرستانی، استانی و ملی برگزار می‌شود،تصریح کرد: نمایشگاه‌های صنایع‌دستی در شهرستان‌های نور، نوشهر و بابلسر به صورت ملی و حضور هنرمندان و صنعتگران صنایع‌دستی از سراسر کشور برپا می‌شود.

برزگر همچنین از برپایی نمایشگاه‌های صنایع‌دستی و سوغات در معابر اصلی پر تردد در سایر شهرستان‌ها و نوروزگاه‌ها خبر داد و گفت: علاوه بر آن با همکاری امور روستایی استانداری این نمایشگاه‌ها در روستاهای هدف گردشگری و سوغات محلی و نمایشگاهی برگزار می‌شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مازندران با اشاره به اینکه برپایی نمایشگاه‌های صنایع‌دستی هر ساله به صورت سنتی در نوروز در مازندران برپاست، افزود: تلاش معاونت صنایع‌دستی برآن است تا شرایط عرضه مستقیماً دست‌ساخته‌های هنری را برای صنعتگران و به ویژه علاقه‌مندان و مصرف‌کنندگان این کالاهای هنری کاربردی فراهم کند.

برزگر خاطرنشان کرد: نظارت بر عرضه محصولات بومی و همچنین توزیع محصولات رشته‌های مختلف صنایع‌دستی در نمایشگاه‌های سراسر استان با توجه به نیاز گردشگران از دیگر برنامه‌های حوزه صنایع‌دستی است.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://gozareshgar.ir/?p=9767

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: