برای نخستین‌بار در مازندران انجام شد : جراحی پیچیده اختلال ساژیتال بالانس ستون فقرات در بابل

تیم جراحی دانشگاه علوم پزشکی بابل موفق شد برای نخستین بار در استان مازندران عمل پیچیده جراحی اختلال ساژیتال بالانس ستون فقرات را در بیمارستان آیت الله روحانی انجام دهد.

به گزارش سایت گزارشگر از بابل ، “امیرحسین زهره‌وند” جراح مغز و اعصاب در خصوص این جراحی برای نخستین بار در مازندران در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: بیمار خانم ۶۸ساله باعلام شدید کمر درد، ناتوانی در راه رفتن و خمیدگی‌بسیار شدید که چندین بار در سال‌های قبل در مراکز دیگر مورد جراحی قرار ‌گرفته بود، با توجه به بهبود نیافتن و تشدید علایم بیمار و انحنای شدید ناحیه کمری به این مرکز مراجعه و پس از بررسی، کاندید جراحی بسیار پیچیده اصلاح ساژیتال بالانس، به صورت استوتومی‌های متعدد و فیوژن شد.

این جراح مغز، اعصاب و ستون فقرات دانشگاه علوم پزشکی بابل افزود: جراحی این بانوی مازندرانی در دو مرحله در مجموع ۱۲ساعت در بیمارستان آیت الله روحانی بابل با لطف خدا به صورت موفقیت آمیز با همکاری عالی تیم بیهوشی انجام شد.

وی گفت: بیماری‌های ستون فقرات از دیسک و آرتروز ساده تا اختلالات شدید مانند کیفوز اسکولیوز و اختلال ساژیتال بالانس را شامل می‌شود که هرکدام درمان‌های متفاوتی دارند.

فلوشیپ فوق تخصصی جراحی ستون فقرات، تصریح کرد: برخی از اختلالات انحراف ستون فقرات جزء شدیدترین بیماری‌های ستون فقرات است که جراحی آن نیز بسیار پیچیده و طولانی است و به همین دلیل در مراکز بسیار محدودی در تهران انجام می‌شود.

درمان اختلالات شدید ستون فقرات در بابل

همچنین سید ابراهیم حجازیان جراح مغز و اعصاب دانشگاه علوم پزشکی بابل در حاشیه این جراحی، گفت: این عمل جراحی، جزء عمل‌های پیچیده و بسیار سخت ستون فقرات همراه با خطرات قابل‌توجهی است که با موفقیت در بیمارستان آیت الله روحانی انجام شد.

وی افزود: بیماران مبتلا به این نوع اختلالات می‌توانند در همین مرکز مورد درمان و جراحی قرار بگیرند و نیازی به مراجعه به شهرهای بزرگتر ازجمله تهران نخواهند داشت.

جراحی اختلال ساژیتال بالانس ستون فقرات در دو مرحله

سیدحسین حمیدی متخصص بیهوشی دانشگاه علوم پزشکی بابل نیز، خاطرنشان کرد: این بیمار دارای مبتلا به دیابت، سابقه تشنج و آریتمی‌های متعدد بود که بیماری اختلال ستون فقرات هم موجب شده بود تا زندگی عادی این بیمار دچار مشکلات زیادی شود و به همین دلیل این جراحی برای بازگشت به یک زندگی طبیعی بسیار ضروری بود.

فلوشیپ بیهوشی قلب دانشگاه علوم پزشکی بابل، افزود: جراحی بیمار با توجه به بیماری‌های زمینه‌ای، سن بیمار و همچنین نوع جراحی خاص، کار تیم جراحی را بسیار پیچیده کرده بود که به شکر خدا این جراحی در دو مرحله و با فاصله ۴۸ ساعت با موفقیت انجام شد.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://gozareshgar.ir/?p=9847

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: