با همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران: نخستین جشنواره بومی محلی نوجوان مازنی برگزار می‌شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، گفت: نخستین جشنواره بومی محلی نوجوان مازنی در بخش‌های شعر و دکلمه خوانی، نقالی قصه و خاطره گویی، سرود گروهی و مجری گری با حضور پرشور و دلگرم‌کننده دانش‌آموزان نوجوان استان مازندران برگزار می شود.

به گزارش سایت گزارشگر از ساری ، حسین جوادی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با بیان این خبر، اظهار کرد: این جشنواره جهت ایجاد شور و نشاط اجتماعی و با رویکرد حفظ و نشر ارزش‌ها و فرهنگ و آئین‌های بومی استان مازندران و گسترش و آشنایی نسل جدید با آداب و سنن این خطه علویان اجرا می‌شود.

جوادی افزود: این جشنواره با محوریت موضوعات آداب و رسوم و سنن استان مازندران، رویدادهای تاریخی، مذهبی و فرهنگی استان مازندران، شهدای گرانقدر این استان، مشاهیر ادبی، دینی، علمی، تاریخی و فرهنگی، ورزشی و اجتماعی مازندران و هر موضوعی که به معرفی استان سرسبز و لاله خیز مازندران می‌پردازد.

دبیر شورای فرهنگ عمومی استان مازندران، عنوان کرد: دانش آموزان دوره دوم مقطع ابتدایی و دوره اول مقطع متوسطه در بخش‌های نقالی، قصه و خاطره گویی، سرود گروهی، مجری گری و شعر و دکلمه خوانی با ارسال آثار کم نظیری در این جشنواره شرکت کردند .

رئیس شورای سیاستگذاری جشنواره بومی محلی نوجوان مازنی در پایان گفت : در این جشنواره در بخش سرود ۶۸ اثر زیبا در نقالی و قصه گویی ۲۷۴ اثر ، مجری گری ۱۵۵ اثر ، شعر و دکلمه ۶۸۴ اثر ارزشمند و بخش آزاد ۷۸ اثر تولید و به دبیرخانه جشنواره ارسال شد .

به گفته جوادی، در این جشنواره ۲۴۵۶ نفر شرکت کردند و تعداد ۱۲۵۹ اثر برگزیده از سراسر استان به دبیرخانه ارسال شد .

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://gozareshgar.ir/?p=10005

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: