بانوان مازندران درنخستین دوره مربیگری کشتی آلیش نمره قبولی گرفتند

مدرس فدراسیون کشتی ایران در ارزیابی از عملکرد نخستین دوره مربیگری کشتی آلیش ویژه بانوان مازندران را قابل قبول و امیدوار کننده اعلام کرد.

به گزارش سایت گزارشگر از آمل ، “هدی نقیبی”درحاشیه برگزاری دوره مربیگری کشتی آلیش بانوان مازندران درآمل، در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا گفت: در این دوره آموزشی سه روزه تعداد ۲۱ نفر از بانوان علاقمند به دوره مربیگری کشتی آلیش شرکت داشتند.

وی افزود: این دوره که با استقبال وعلاقمندی خوب بانوان مازندرانی که بیشتر از شهرهای غرب استان و به میزبانی هیئت کشتی شهرستان آمل درخانه کشتی جهان پهلوان قاسم رضایی حضور یافتند، به صورت تئوری وعملی با آخرین قوانین وفنون مربوط به کشتی آلیش آشنا شدند.

مازندران، پیشگام کشتی آلیش بانوان کشور

نقیبی که مربی تیم ملی کشتی آلیش بانوان کشور نیز است، به جایگاه مازندران درکشتی آلیش اشاره کرد و افزد: خوشبختانه کشتی درمازندران هم دربخش مردان وزنان درکشور پیشگام وسرآمد است و درکشتی آلیش نیز این وضعیت به همین شکل است.

وی ادامه داد: درحال حاضر از ۶ وزن تیم ملی کشتی آلیش، حداقل ۵ وزن دراختیار کشتی گیران آلیش کارمازندرانی است و خوشبختانه این شرایط در سال‌های اخیر به همین شکل حفظ شده است.

تقویت مربیان وآلیش کاران غرب مازندران در اولویت

سرمربی تیم کشتی آلیش بانوان مازندران با اشاره به اینکه درسال‌های اخیر کشتی آلیش در شرق مازندران رشد خیلی خوبی داشته و بیشتر نفرات ملی پوش ازاین منطقه هستند، تصریح کرد: با هدف توازن درکشتی آلیش استان، در برنامه‌ای اولویت‌دار سعی کردیم تا با برگزاری دوره‌های مربیگری برای علاقمندان غرب استان، به دنبال شناسایی استعدادهای این منطقه برای کشتی آلیش باشیم.

نقیبی ادامه داد: بهرحال باید توازن درسطح استان درکشتی آلیش برقرار شود تا همانند کشوری جایگاه مازندران در کشتی آلیش بانوان ثابت بماند.

وی دربخش دیگری با بیان اینکه درحال حاضر، مازندران جایگاه نخست کشتی آلیش بانوان را درکشور دراختیار دارد، اضافه کرد: بعد از مازندران، استان‌های تهران، لرستان، خراسان رضوی و فارس در رده‌های بعدی قرار دارند.

مربی تیم ملی کشتی آلیش بانوان همچنین از برگزاری مسابقات کشتی آلیش قهرمانی بانوان کشور در اریبهشت سال آینده خبر داد وگفت: هنوز میزبان نهایی این مسابقات مشخص نشده، اما برگزاری این مسابقات در رده سنی برگزار خواهد شد تا نفرات جدیدی به تیم ملی دعوت شوند.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://gozareshgar.ir/?p=9858

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: