اجرایی شدن مجموعه مدرن آب درمانی «نور سبلان»

زمینه ساخت پل معلق مشکین به طول ۳۶۵ متر و به ارتفاع ۸۰ متر که بزرگترین و زیباترین پل معلق در خاورمیانه می باشد از سال ۱۳۸۴ شروع و در سال ۱۳۹۴ به بهره برداری رسیده است.

به گزارش خبرنگار گزارشگر حامی کوماهی ، خانم دکتر زهرا الهیاری مالک و سرمایه گذار پل معلق مشکین شهر گفت: سال ۹۴ این پل به بهره برداری رسید که شامل مجموعه ای از پل معلق، زیپ لاین، هتل، تالار، سینما، مجموعه گردشگری و بازی های هیجانی است.
وی با بیان اینکه سایت a و b پل معلق بهره برداری شده، افزود: در فاز بعدی که در سایت b قرار دارد، انتقال خط a از چشمه ایلاندو به سایت b پل معلق جهت اجرای آب درمانی مدرن صورت خواهد گرفت که درحال حاضر به تازگی مطالعات این طرح به اتمام رسیده و نقشه برداری های آن در حال انجام است که بعد از نقشه برداری طرح، اجرا و قرارداد با پیمانکار منعقد می شود.
این مسئول بخش خصوصی ادامه داد: طبق مذاکرات با پیمانکاران، مدت زمان اجرای طرح a حدود ۴ ماه زمانبر است که بالغ بر ۹ یا ۱۰ میلیارد تومان بودجه خط انتقال آب برآورد شده که برای ساخت فقط در این قسمت انتقال آب داده می شود وقتی به سایت b انتقال آب صورت گیرد، برای مجموعه آب درمانی طبق مطالعات انجام شده هزینه احداث مجتمع آب درمانی دویست میلیارد تومان است.
وی با بیان اینکه احداث مجتمع آب درمانی فاز دو طرح است افزود: نام این مجموعه آبدرمانی را نور سبلان خواهیم گذاشت و انشاءالله در این بخش هم خودمان سرمایه گذاری میکنیم.

پل معلق مشکین شهر توسعه در امر گردشگری منطقه

علی فدا مدیرعامل شرکت مکان شهر ابرار (پل معلق مشکین شهر) گفت: زمینه ساخت پل معلق مشکین به طول ۳۶۵ متر و به ارتفاع ۸۰ متر که بزرگترین و زیباترین پل معلق در خاورمیانه می باشد از سال ۱۳۸۴ شروع و در سال ۱۳۹۴ به بهره برداری رسیده است. در این مجموعه پل معلق و پل چوبی به طول ۳۰۰ متر و به ارتفاع ۱۰۰متر، یک باب متل، یک باب تالار و رستوران گردون، فوت کورت ، بازارچه مورد نیاز گردشگران ، پارکینگ – نمازخانه ، سرویس بهداشتی مجهز ، میدان اسب و شترسواری، مجموعه تیراندازی و سایر مراکز سرگرمی موجود بوده، که برای گردشگران ارائه خدمات می نماید.

وی افزود: تمام پیش بینی‌های مطرح در (ماکت پیش رو) اقدامات مورد نیاز براساس اولویت اجرایی می گردد. از جمله برنامه های مهم طرح اجرای آب درمانی ترکیبی از چشمه های مختلف در محل سایت B می باشد که طرح مطالعات فاز یک و دو آن به طول ۱۲ کیلومتر با یک شرکت معتبر کشوری با هزینه بالغ بر دویست میلیارد در حال اجرا است که امید می رود با حمایت مسئولین امر و رفع موانع مشکلات اجرایی سایر فازهای طرح به مرور زمان لازم اجرا و به بهره برداری برسد و به توسعه هرچه بهتر خدمات رسانی به گردشگران و همه حتی به توسعه گردشگری منطقه کمک نماید.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://gozareshgar.ir/?p=9610

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: