مدیرکل غله و خدمات بازرگانی مازندران: خبر داد:

آغاز اجرای طرح کشاورزی قراردادی در مازندران

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی مازندران از آغاز اجرای طرح کشاورزی قراردادی در این استان خبر داد و گفت: کشاورزان مازندرانی با ثبت نام در طرح کشاورزی قرادادی می توانند از مزایای این طرح استفاده نمایند.

به گزارش خبرنگار گزارشگر از ساری عباسعلی وفائی نژاد با اعلام اینکه کشاورزان مازندرانی با ثبت نام در طرح کشاورزی قرادادی می توانند از مزایای این طرح استفاده نمایند.، اظهار داشت: شرکت مادرتخصصی بازرگانی دولتی ایران در راستای سیاستهای حمایتی دولت و اجرای برنامه های وزارت جهاد کشاورزی، طرح کشاورزی قرادادی محصولات گندم و دانه های روغنی را آغاز کرد.

وی در خصوص مزایای اجرای این طرح گفت: تامین نهاده‌های تولید مانند کود، سم و دیگر نهاده‌ها و آموزش کشاورزان توسط سازمان جهاد کشاورزی و خرید محصول تولیدی از کشاورزان توسط شرکت بازرگانی دولتی ایران موجب کاهش ریسک تولید و بازار و ثبات درآمد برای کشاورزان است که سود حاصل از اجرای این طرح نیز در راستای حفظ امنیت غذایی برای مردم می باشد.

وفائی نژاد افزود: کشاورزان استان مازندران با ثبت نام در این طرح و اجرای کشاورزی قراردادی از ۲۰ درصد تخفیف در حق بیمه و انجام تسویه حساب نهایی در زمان تحویل محصول سود خواهند برد.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی مازندران همچنین در خصوص هزینه کرایه حمل محصولات کشاورزی اظهار داشت: در این طرح به ازای تحویل هر تن محصول به مراکز خرید تضمینی مبلغ ۱۵۰ هزار تومان به عنوان کمک هزینه کرایه حمل محصول به کشاورز تخصیص می یابد.
وی از دیگر مزایای اجرای این طرح به معرفی کارشناس به کشاورزان طرف قرارداد اشاره کرد و افزود: سازمان جهاد کشاورزی، سازمان نظام مهندی کشاورزی و منابع طبیعی نیز به منظور تسهیل ، هدایت و نظارت، اقدام به معرفی کارشناس به کشاورزان طرف قرارداد و ارائه مشاوره های فنی در طول دوره کاشت، داشت و برداشت محصول خواهند داشت.
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان مازندران همچنین اظهار داشت: در سال زراعی ۱۴۰۲-۱۴۰۱ با اجرای این طرح در زمینه تولید گندم، ۲۱ هزار هکتار از مزارع گندم استان به صورت قراردادی زیر کشت رفت و با توجه به ۵۸ هزار هکتار سطح زیرکشت گندم شاهد افزایش ۴۲ درصدی برداشت گندم در استان بودیم.

وی افزود: در سال زراعی ۱۴۰۳-۱۴۰۲ نیز انتظار می رود با توجه به اجرای طرح کشاورزی قراردادی در کشت محصولات گندم و دانه های روغنی ، شاهد استمرار و ادامه خوداتکائی و دستیابی به جهش در رشد تولید محصولات اساسی کشاورزی باشیم.

وفائی نژاد افزود: کشاورزان محترم می توانند از طریق مراجعه به سایت شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران به آدرسGTC.IR ، اپلیکیشن کشت قراردادی را بر روی گوشی خود دانلود و نصب نموده و در سامانه ثبت نام کرده تا از مزایای آن برخوردار شوند و در صورت لزوم می توانند به منظور کسب اطلاعات لازم از طریق تماس با شماره تلفن ۳۳۱۱۹۷۶۴ اداره کل غله استان اقدام نمایند.

 

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://gozareshgar.ir/?p=10585

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: