انهدام باند کلاهبرداری به نام مسابقه رادیویی در مازندران

پنجشنبه 09 آبان 1398 بازدید: 124 کد خبر: 17182 [نسخه چاپی]

 

ساری -- فرمانده انتظامی مازندران از انهدام باند کلاهبرداری اینترنتی که با ترفند برنده شدن در برنامه رادیو جوان از شهروندان کلاهبرداری می کردند، خبر داد.

به گزارش روابط عمومی پلیس مازندرا، سردار سید محمود میرفیضی اظهار داشت: در پی مراجعه یکی از شهروندان و ارائه مرجوعه قضائی به پلیس فتا استان مبنی بر کلاهبرداری اینترنتی از وی، موضوع در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت .

وی افزود : با انجام تحقیقات از مال باخته و اقدامات اطلاعاتی و پلیسی مشخص شد، فردی ناشناس ضمن تماس با مال باخته با ترفند برنده شدنش در برنامه رادیو جوان، وی را به پای دستگاه خودپرداز کشانده و با فعال کردن رمز دوم حساب بانکی بیش از ۵۰۰ میلیون ریال از حسابش سرقت کرد.

فرمانده انتظامی استان مازندران با بیان اینکه این شگرد از روش‌های متداول و شایع در کلاهبرداری های اینترنتی است، گفت : اقدامات فنی و اطلاعاتی برای شناسایی و دستگیری متهمان در دستور کار پلیس قرار گرفت و یکی از متهمان در مرکز استان البرز شناسایی شد.

وی افزود : در بررسی های پلیس، یک زن که مبلغ کلاهبرداری شده به حسابش واریز شده بود، دستگیر شد و متهم در تحقیقات به همکاری با اعضای یک باند کلاهبرداری اینترنتی اقرار کرد.

سردار میرفیضی همچنین از شناسایی و دستگیری متهم دیگر این پرونده اهل شهرستان فردیس استان البرز خبر داد و گفت که متهم ضمن اقرار به بزه انتسابی عنوان داشت که از ابتدای سال ۹۶ در پی آشنایی با فردی در زندان رجایی شهر کرج با سوء استفاده از معتادان کارتن خواب مبالغ کلاهبرداری شده را به حساب آنان واریز و با خرید اجناس و فروش آن اقدام به نقد کردنش می کردند.

وی با اعلام این که متهم اصلی این پرونده در زندان رجایی شهر شناسایی شد، افزود: اعضای این باند تاکنون بیش از یک میلیارد ریال از حساب شهروندان در استان های مختلف کشور بویژه ۲۰۰ شهروند در استان های تهران بزرگ و فارس کلاهبرداری کردند.

فرمانده انتظامی استان مازندران اظهار داشت: با هماهنگی قضائی متهمان پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شدند و موضوع در دست بررسی است .