سرپرست جدید دادگاههای تجدیدنظر استان مازندران منصوب شد

يکشنبه 05 آبان 1398 بازدید: 84 کد خبر: 17176 [نسخه چاپی]

 

مراسم تودیع و معارفه سرپرست دادگاههای تجدیدنظر استان مازندران برگزار و در این مراسم علی غفاری به عنوان سرپرست جدید معرفی شد.
به گزارش روابط عمومی دادگستری استان مازندران حجت الاسلام والمسلمین اکبری  دراین مراسم با بیان اینکه قوه قضاییه یکی از ارکان مهم نظام جمهوری اسلامی  است افزود: همکاران قضایی باید با توجه به اهمیت کار در دستگاه قضایی، پشتکار، دقت، نفوذ نا پذیری، قاطعیت و رفتار مناسب با مراجعین را سرلوحه  کارخود قرار دهند .
حجت الاسلام اکبری در ادامه بیان داشت : در نیمه اول سال در دادگاه تجدید نظر شاهد آمار بالای رسیدگی به پرونده ها و کاهش اطاله دادرسی بوده ایم و امیدواریم این روند ادامه یابد.
این مقام عالی قضایی استان افزود: برخی از مشکلات اطاله دادرسی با ورود فناوری های نوین، حل شده  است به عنوان نمونه ، هم اکنون 90 درصد ابلاغ ها در استان به صورت  الکترونیکی انجام می شود و برنامه ما رساندن به بالاترین در صد آن است.
حجت الاسلام اکبری بااشاره به حجم بالای پرونده ها ، وجود پرونده های مسن و کمبود شعب دردادگاههای تجدیدنظر گفت: در راستای کوتاه کردن زمان دادرسی و بهبود دقت وسرعت درکار، شعب دادگاههای تجدیدنظر را از31 شعبه به 36 شعبه افزایش داده ایم.
رییس کل دادگستری استان با اشاره به حساسیت و مسئولیت خطیر محاکم تجدید نظر و جایگاه و مسئولیت قضات پر تلاش آن  گفت: باید در این مسئولیت به عدالت محوری و حق طلبی که خواسته مهم نظام مقدس جمهوری اسلامی است اهتمام خاص داشته باشیم.
مقام ارشد قضایی استان مازندران در ادامه به اخلاق مداری اشاره کرد وگفت : با ید با تمام کمبود‌ها و کاستی‌ها و سختی‌هایی که بواسطه تراکم پرونده‌ها در دستگاه قضایی متوجه قضات است دررفتار با مردم و مراجعین به دستگاه قضایی با حسن خلق رفتار کنیم زیرا اخلاق مداری می‌تواند موجب تغییر نگرش مردم به دستگاه قضایی شود.
رییس کل دادگستری مازندران گفت : این جلسه به مناسبت تکریم آقای موسویها که بیش از یک دهه ، صبورانه در دستگاه قضایی منشا خیر و برکت بودند وهمچنین معارفه آقای غفاری از قضات پرتلاش با کارنامه بسیار درخشان درعرصه‌های مختلف قضایی  است.
شایات ذکراست ، در این مراسم از زحمات حجت الاسلام موسویها سرپرست دادگاه‌های تجدید نظر استان مازندران تقدیر و علی غفاری به عنوان سرپرست جدید معرفی شد.