محقق علوم دینی و پژوهشگر قرآنی به گزارشگر گفت:شست و شوی دل با پیاده روی همراه با معرفت اربعین

جمعه 26 مهر 1398 بازدید: 184 کد خبر: 16159 [نسخه چاپی]

.

 

اربعین و پیاده روی این روزها همچون آب روانی است که دل‌ها را شست و شو و زلال می‌نماید و خوش به سعادت کسانی که با معرفت و با پای دل به زیارت این امام رئوف می‌روند که اجر بسیاری در انتظار آن‌‎ها است.

استاد سمیه اکبری فرد، در گفت وگو با خبرنگار گزارشگر، راه حسین ( ع ) را راه نجات برشمرد و گفت: ان مصباح الهدی و سفینه النجاه" به راستی که حسین علیه سلام نور هدایت و کشتی نجات است و اگر ما انسان‌ها دلمان را گره به این آقا بزنیم به راستی نجات یافته ایم.

وی در باب شخصیت معنوی امام حسین ( ع ) از دیدگاه امام راحل گفت: روضه و گریه برای سیدالشهداء در کلام امام خمینی ( ره ) به عنوان اصل سازندگی و آدمیت و به تبع آن خودشناسی تعبیر شده است. به مفهوم ساده تر امام اینگونه تعبیر کرده اند که گریه و عزاداری برای امام حسین ( ع ) یک اصل برای آدم سازی و زنده ماندن شعائر اسلام است.

این دین پژوه، اربعین را فرصت خوبی برای زلالی دل بیان نمود و خاطرنشان کرد: اربعین و پیاده روی این روزها همچون آب روانی است که دل‌ها را شست و شو و زلال می‌نماید و خوش به سعادت کسانی که با معرفت و با پای دل به زیارت این امام رئوف می‌روند که اجر بسیاری در انتظار آن‌‎ها است.

اکبری فرد، معرفت را زیربنا و اساس اربعین دانست و گفت: مهمترین مسئله ای که باید در اربعین حسینی به آن اهتمام بورزیم مقوله معرفت است. هر چند که پیاده روی برای امام خود معرفتی است که حاصل شده است و ثواب بسیار زیادی هم برای آن در نظر گرفته شده است اما اگر این پیاده روی خدای ناکرده همراه با معرفت و شناخت امام نباشد ارزشمند نخواهد بود.

این بانوی نمونه دینی خاطرنشان کرد: بزرگ ترین نعمتی که یک انسان می‌تواند در این دنیا داشته باشد محبت و دوست داشتن سیدالشهداء و اهل بیت است. قطعا فردی که در راه حسین قدم بر می‌دارد مورد عنایت ویژه خداوند است.