گره کور پسماند کشور تخصیص اعتبار است نه نمایندگان مجلس/برخی مسؤولان، مازندران را تفریح‌گاه خود می‌دانند

چهارشنبه 23 مرداد 1398 بازدید: 249 کد خبر: 15107 [نسخه چاپی]


نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی در واکنش به صحبت‌های رئیس سازمان محیط زیست درباره مشکل پسماند در استان‌های شمالی گفت: سازمان محیط زیست برای ساماندهی پسماند مازندران چه کرده است؟ ما به‌خاطر پسماند کشته دادیم، شما که اهل هارت و پورت نیستید برای پسماند چه کاری کردید؟ دولت کم‌کاری خود را بر گردن نمایندگان مجلس نیندازد.

گره کور پسماند کشور تخصیص اعتبار است نه نمایندگان مجلس/برخی مسؤولان، مازندران را تفریح‌گاه خود می‌دانند
به گزارش خبرگزاری فارس از ساری، محمد دامادی بعد از ظهر امروز با حضور در دفتر خبرگزاری فارس به سوالات خبرنگاران این رسانه پاسخ داد.

وی در این دیدار به سخنان اخیرعیسی کلانتری رئیس سازمان محیط زیست کشور در دهمین اجلاس ملی شبکه‌ سازمان‌های مردم نهاد زیست‌محیطی مازندران که گفته «بودجه پسماند زباله با بی‌تدبیری نمایندگان شمال حیف و میل شد‼ و برای پسماند سه استان شمالی گیلان، مازندران و گلستان دولت ۱/۳ میلیارد دلار تصویب کرد و به مجلس فرستادیم ولی نمایندگان محترم شما که می‌آیند و "هارت و پورت" می‌کنند کوچک‌ترین قدمی برنداشتند و یک نفرشان یک کلمه صحبت نکرد. فقط یک نماینده از استان فارس کمی دفاع کرد و در نهایت این بودجه به یک بخش دیگر اختصاص داده شد! ...» واکنش نشان داد و اظهار کرد: متاسفم از این ادبیات رئیس سازمان محیط زیست، رئیس جمهور اختیار عزل دارد و باید حتما برخورد کند.

وی با بیان اینکه مطمئن باشید روز شنبه هفته جاری در مجلس در مقابل سخنان شنیع رئیس سازمان محیط زیست اقدام عملی می‌کنم، افزود: این ادبیات خوبی نبوده و در واقع ادبیات لمپنیسم بوده است؛ انتظار چنین حرفی از دولت نداشتیم، دولتی که دایه تدبیر دارد البته اولین‌بار نیست چنین برخوردها و حرف‌هایی می‌زند.

نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کلانتری باید ادبیات خود را اصلاح کند، خاطرنشان کرد: ما نمایندگان نوکر دولت نیستیم و نوکر مردم هستیم؛ اجیر شده دولت هم نیستیم که بخواهند با ما اینطور صحبت کنند.

دامادی با اشاره به اینکه در بحث پسماند وزیر صمت می‌داند که نمایندگان مازندران چه کردند، افزود: موضوع حل پسماند وظیفه دولت است، وظیفه نمایندگان قانون‌گذاری است؛ سازمان محیط زیست برای ساماندهی پسماند مازندران چه کرده است؟ ما به‌خاطر پسماند کشته دادیم، شما که اهل هارت و پورت نیستید برای پسماند چه کاری کردید؟ دولت کم‌کاری خود را بر گردن نمایندگان مجلس نیندازد.

وی بیان کرد: چرا برای بعضی از پروژه‌های کم اهمیت اعتبار اختصاص می‌دهید اما برای پسماند شمال کشور اعتبار اختصاص نمی‌دهید؟ قانونی که اگر بد نوشته شود مقصرش ما نمایندگان هستیم اما کارهای اجرایی که درست انجام نمی‌دهید خودتان مقصر هستید.

نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با دولت و رئیس سازمان محیط زیست با ادبیات منطقی و قانونی در مجلس صحبت خواهیم کرد، گفت: گره کور پسماند کشور تخصیص اعتبار است نه نمایندگان مجلس.

دامادی تصریح کرد: پیمانکار ساماندهی پسماند را نمایندگان مجلس انتخاب می‌کنند یا دستگاه اجرایی؟ نمایندگان باید پیمانکار ساماندهی زباله انتخاب کنند؟ پس خود شما چه کاره هستید؟ برای زباله سازمان محیط زیست اعتبار تخصیص نمی‌دهد ما نمایندگان مقصریم؟

وی عنوان کرد: برخی مسؤولان، مازندران را تفریح‌گاه خود می‌دانند که بیایند و تفریح کنند؛ مگس میوه مدیترانه‌ای باغات مازندران را نابود کرد، دولت برای مبارزه با آن چه کاری انجام داده است، آیا نمایندگان مقصر هستند؟

دامادی گفت: نمایندگان از مردم رای گرفتند تا درست قانون بنویسند، دولت هم از مردم رای گرفت تا هم چرخ سانتریفیوژها بچرخد هم چرخ زندگی مردم؛ حالا کدام‌شان می‌چرخد؟ چرا کم‌کاری خود را می‌خواهید بیندازید گردن نمایندگان مجلس؟