معاون بیمه ای تامین اجتماعی مازندران خبرداد: اجرای طرح بخشودگی جرایم بیمه‌ای کارفرمایان خوش‌حساب با هدف رونق تولید؛

سه شنبه 04 تير 1398 بازدید: 117 کد خبر: 15078 [نسخه چاپی]

 

 

حسن فلاح  گفت:با هدف حمایت از کارگران و کارفرمایان، رونق تولیدو بهبود فضای کسب و کار و حمایت از تولیدات داخلی،  طرح بخشودگی جرائم حق بیمه کارفرمایان خوش‌حساب در استان مازندران  اجرا می‌شود.

به گزارش روابط عمومی ،فلاح  معاون بیمه ای  تأمین اجتماعی استان مازندران  گفت: در اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی مقام معظم رهبری و نیز مساعدت با کارفرمایان خوش حساب مدیون که به عللی نتوانسته‌اند حق بیمه کارگران خود را در موعد مقرر پرداخت كنند، طرح بخشودگی جرایم کافرمایان منطبق بر آیین‌نامه اجرایی ماده ۱۳ قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تأمین نیازهای کشور و تقویت آن‌ها در امر صادرات در سال ۹۸ مشابه سال گذشته عملیاتی میگردد.

فلاح  ،  ازاهدف از اجرای طرح بخشودگی جرایم را حمایت از کارگران و کمک به کارفرمایانی خوش حسابی اعلام نمودکه  در ایجاد بحران و عدم پرداخت حق بیمه مقصر نبوده و نوسانات ارزی و پدیده‌های طبیعی (زلزله و..) منجر به بدهی آن‌ها به سازمان تامین اجتماعی شده است.

معاون بیمه ای  تأمین اجتماعی استان مازندران  ، مهلت برخورداری از تسهیلات این طرح را تا تاریخ ۱۳ شهریورماه سال جاری عنوان کرد و افزود: کارفرمایانی که دارای جرایم مربوط به بدهی‌های قبل از ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ هستند می‌توانند با ارائه مدارک و مستندات ابرازی از جانب سازمان صنعت، معدن و تجارت، اتحادیه ها و فرمانداری و بخشداری‌ها مبنی بر تأیید دلایل وقوع بحران و نامه کمیته رفع موانع تولید نسبت به پرداخت و یا تقسیط بدهی قطعی شده خود اقدام كنند.

وی همچنین در خصوص بدهی کارگاه‌هایی که در سال ۹۷ به علت بروز یکی از موضوع‌های مذکور دچار مشکل شده و مشمول پرداخت جرایم هستند، گفت: این کارفرمایان تا سه ماه از تاریخ وقوع دلایل ابرازی مهلت دارند تا نسبت به ارائه مدارک خود به شعب تأمین اجتماعی اقدام و از تسهیلات مقرر در بخشودگی جرایم بهره‌مند شوند.

او درخصوص  گارگاههای ورشکسته ،تعطیل   تصریح نمود: کارگاه‌های ورشکسته و تعطیل مشمول این طرح نیستند.

حسن فلاح  در پایان  با اشاره به تسهیلات این طرح گفت: چنانچه کارفرمایان توان پرداخت یک‌جای بدهی خود را نداشته باشند، می‌توانند درخواست تقسیط بدهی خود را به شعبه مربوطه ارائه كنند که در این صورت با تقسیط ١٢، ۱۸، ۲۴، ۳۰، ۳۶ به ترتیب از ١٠٠، ٨٥، ٧٥ ،٦٠ و٥٠ درصد بخشودگی جرائم برخوردار خواهند شد.