با هدف جذب سرمایه گذاری خارجی انجام شد:

بازدید هیات بازرگانی روسی از بندرامیرآباد

دوشنبه 02 ارديبهشت 1398 بازدید: 165 کد خبر: 15057 [نسخه چاپی]

 

بازدید هیات بازرگانی روسی از بندرامیرآباد
یک هیات اقتصادی بازرگانی ، از کشور روسیه ، جهت سرمایه گذاری در منطقه ویژه اقتصادی بندرامیرآباد از توانمندی ها و ظرفیت های این بندر بازدید کردند.

به گزارش واحد اطلاعات و اخبار روابط عمومی؛ مدیر بنادر و دریانوردی و منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد پیش از این بازدید در جلسه ای با سرمایه گذاران و بازرگانان روسی به تبیین توانمندی ها و قابلیت های بندرامیرآباد پرداخت.

مهندس سیاوش رضوانی با بیان اینکه منطقه ویژه اقتصادی بندرامیرآباد با هزارو شصت هکتار اراضی پسکرانه و دارا بودن  پنج منطقه گردشگری ، خدماتی ، عملیاتی ، صنعتی و عملیاتی بزرگترین بندر حاشیه دریای خزر به شمار می آید گفت: قرار گرفتن بندرامیرآباد در کریدور بین المللی شمال  جنوب و صرفه اقتصادی بیش از ۳۰ درصدی در هزینه و مدت زمان حمل کالا موجب ترغیب تجار و صاحبان کالا جهت بازرگانی از این بندر شده است.

وی بندر امیرآباد را با وجود کارخانه های متعدد تولید انواع کالا از قبیل کارخانه های کاغذ ، گچ ، MDF و ... به عنوان بندر نسل سوم برشمرد و فعالیت در صنایع مرتبط با چوب و کاغذ ، صنایع تبدیلی، روغن خوراکی و ترانزیت فراورده های نفتی را از فرصت های سرمایه گذاری در بندرامیرآباد عنوان کرد.

مدیر بندر امیرآباد همچنین به رشد ۱۹ درصدی تخلیه و بارگیری کالا در سال ۹۷ به میزان ۳ میلیون و ۸۰۰ هزارتن نسبت به سال ۹۶ اشاره کرد و یادآور شد بندر امیرآباد با سهم بیش از ۶۰ درصدی در تخلیه و بارگیری کالا و سهم ۷۲ درصدی تخلیه غلات ، رتبه نخست بنادر شمالی را دارا می باشد.

رئیس هیات تجاری روسیه در ادامه این دیدار با بیان اینکه بندرامیرآباد با توجه به زیرساخت های پیشرفته ، بهترین و مهمترین مسیر ترانزیت جو ، گندم و ذرت به عراق است گفت: بندرامیرآباد پیشنهاد اول اقتصاددانان و بازرگانان جهت مشورت در این زمینه بوده است.

وی با اشاره به اینکه شرکت متبوعش بزرگترین هولدینگ ساختمانی و تولید کننده موادغذایی ، آرد و گوشت در روسیه می باشد خواهان ارائه نقطه نظرات و پیشنهادات بندرامیرآباد جهت تعامل و عملیاتی شدن طرح اقتصادی شرکت در این بندر شده است.