دکتر علی اصغر مونسان در افتتاحیه سی و یکمین نمایشگاه صنایع دستی:

رشد یازده درصدی از سهم صادرات صنایع دستی نسبت به سال گذشته

پنجشنبه 16 اسفند 1397 بازدید: 231 کد خبر: 15039 [نسخه چاپی]

 

 دکتر علی اصغر مونسان در افتتاحیه سی و یکمین نمایشگاه صنایع دستی:

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور گفت: عملکرد موفقیت آمیزی در عرصه رونق گرفتن تولیدات داخلی و صادرات به کشورهای خارجی داشته ایم تا جایی که از مرز 190 میلیون دلار عبور کرده ایم که یازده درصد رشد نسبت به سال گذشته داشته ایم.
نیمه اسفند ماه سال 97 روز خوبی را برای سازمان میراث فرهنگی وصنایع دستی به همراه داشت. نمایشگاه ملی صنایع دستی واقع در نمایشگاه بین المللی تهران در خیابان سئول شاهد جمعیتی از زنان و مردان علاقه مند به آثار صنایع دستی بود که از 31 استان گرد هم جمع شده اند تا در روزهای واپسین سال، خانه‌ها را غرق در آثار ملی و ایرانی نمایند.
به گزارش خبرنگار ما در گزارشگر، دکتر علی اصغر مونسان، رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور، در افتتاحیه سی و یکمین نمایشگاه صنایع دستی در نمایشگاه بین المللی تهران در جمع خبرنگاران به بازار پررونق صنایع دستی در کشور اشاره کرد و گفت: امروزه خوشبختانه در بازاریابی و فروش صنایع دستی، استفاده از مارکتینگ و بازار فضای مجازی به کمک این صنعت آمده است و این باعث گردیده تا عملکرد موفقیت آمیزی در عرصه رونق گرفتن تولیدات داخلی و صادرات به کشورهای خارجی داشته باشیم تا جایی که از مرز 190 میلیون دلار عبور کرده ایم که یازده درصد رشد نسبت به سال گذشته داشته ایم.
وی اظهار داشت: یکی از افتخارات حوزه صنایع دستی این بوده است که در محروم ترین نقاط کشور هم ایجاد اشتغال و کارآفرینی صورت گرفته است.
دکتر مونسان، صنایع دستی را امروزه یک صنعت کاربردی برای خانواده‌ها دانست و با بیان این مطلب خاطرنشان کرد: یکی از اهداف مهم ما توجه به بسته بندی و کاربردی کردن این صنعت است به این گونه که مردم آن کالا را خریداری کنند و در امور روزمرگی خود از آن کالا استفاده کنند.
رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به تشکیل ستاد هماهنگی خدمات سفر در ایام نوروز اشاره کرد و گفت: امسال هم پیش بینی ما این است که صنعت گردشگری و سفرهای داخلی در ایام تعطیلات نوروزی نسبت به سال گذشته باز هم رونق دو چندانی خواهد داشت و در همین رابطهستاد هماهنگی خدمات سفر را در کل کشورتشکیل داده ایمتاامر نظارت به خوبی صورت گیرد.
وی به سامانه پیگیری مشکلات مسافران در ایام نوروز اشاره کرد و افزود: خواسته من از مردم عزیز این است که اگر با مشکلی مواجه شدند با سامانه تلفن 09629 تماس بگیرند و من از همکارانم خواسته ام که با سرعت بیشتری پاسخگوی مردم عزیز باشند و تمام توانمان را به کار گرفته ایم تا در ایام نوروز، نظارت بیشتری از خود به جای بگذاریم.
معاون رئیس جمهور در صنعت گردشگری و صنایع دستی کشور در پایان تصریح کرد: امسال در ایام نوروز هیچ گونه افزایش قیمتی مبنی بر سکونت در هتل‌ها و ناوگان حمل و نقل عمومی کشور وجود نخواهد داشت.
خبرنگار: حامد کوماهی