چند خبر از نیروگاه شهید سلیمی نکا

شنبه 04 اسفند 1397 بازدید: 100 کد خبر: 14028 [نسخه چاپی]


در پي انجام بازديد اساتيد دانشگاه آزاد مازندران از نيروگاه شهيدسليمي نكا كه به مناسبت گراميداشت ايام ا... دهه فجر و به منظور آشنايي با دستاوردهاي صنعت برق برگزار شد، حجت الاسلام والمسلمين دكتر سيدحسين حسيني مسئول نهاد نمايندگي ولي فقيه در دانشگاه آزاد اسلامي استان مازندران با اهداء لوح تقدير به مهندس محسن نعمتي مديرعامل نيروگاه شهيدسليمي نكا، از ميزباني صميمانه نيروگاه قدرداني نمود.

 

 

*****************************************************************************

 

:eight_spoked_asterisk: برگزاري جشن چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي در نيروگاه نكا

:recycle: آئين با شكوه جشن چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي در نيروگاه شهيدسليمي نكا برگزار شد.

:beginner: در اين جشن مديرعامل نيروگاه، طي سخناني ضمن گراميداشت ياد و خاطره بنيانگذار نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران و شهداي مظلوم انقلاب، دفاع مقدس، مدافعان حرم و بالاخص شهداي نيروگاه و تبريك ايام پيروزي شكوهمند انقلاب اسلامي، از زحمات و تلاشهاي شبانه روزي كاركنان نيروگاه در سنگر توليد و خدمتگزاري به هموطنان قدرداني نمود.

:anger: محسن نعمتي همچنين با تقدير از زحمات بازنشستگان نيروگاه، تداوم افتخارات و بالنگي نيروگاه را پس از چهار دهه كاركرد، مرهون تلاش آنان دانست و گفت: بازسازي نيروگاه پس از 3 مرحله بمباران سنگين و بازگرداندن آن به عرصه توليد از اقدامات برجسته اي بود كه همكاران سابق ما در سايه تلاش و خودباوري و به عشق خدمت به مردم انجام دادند و نگذاشتند چرخ صنعت در آن دوران سخت از حركت باز بماند، به همين جهت آنها الگو و پيشگام نسل حاضر در خدمت رساني و تكرار افتخارات گذشته هستند.

:diamonds: وي حضور گسترده مردم در راهپيمايي با شكوه چهل سالگي انقلاب اسلامي را به مفهوم اثبات حمايت از رهبري و وفاداري به ارزشهاي انقلاب و آرمانهاي شهدا ارزيابي كرد و افزود: مردم با اين حضور با صلابت نشان دادند كه پيوند آنان با نظام ناگسستني است و توطئه هاي دشمن هرگز نخواهد توانست بين مردم و نظام فاصله بيندازد.

:sparkle: نعمتي دولتمردان آمريكا را غير قابل اعتماد دانست و با رد تفكر ناصواب ناجي انگاري آمريكا، خاطرنشان ساخت: سياستمداران بدعهد و بيرحم آمريكا ثابت كردند كه براي رسيدن به هدف حتي به دوستان خود هم رحم نميكنند، بنابراين تسليم شدن در برابر آمريكا دردي از ما دوا نميكند، اگر ميخواهيم از خطر آمريكا در امان باشيم چاره اي جز اتكاء به توان داخلي و تبعيت و گوش سپردن به منويات مقام معظم رهبري نداريم و مردم ما ثابت كردند كه هميشه پشتيبان نظام و رهبر خود هستند.

:eight_spoked_asterisk: در اين جشن هنرمندان توانمند كشوري و استاني با اجراي برنامه هاي متنوع هنري شامل: نمايش طنز، تقليد صدا، مسابقه و موسيقي محلي، لحظات شاد و مفرحي براي حضار بوجود آوردند.:recycle: برگزاري جلسه كارگروه توانمندسازي برق حرارتي در نيروگاه نكا

:eight_spoked_asterisk: كارگروه توانمندسازي و جانشين پروري دفتر توسعه منابع انساني و آموزش صنعت برق حرارتي در نيروگاه شهيدسليمي نكا تشكيل جلسه داد.

:sparkle: در اين نشست كه با حضور نمايندگاني از شركتهاي مديريت توليدبرق، دفتر توسعه منابع انساني و آموزش و نيز گروه توانمندسازي مديران شركت مادر تخصصي توليد نيروي برق حرارتي و بمنظور بررسي و جمع بندي دستورالعمل انتخاب و انتصاب مديران حرفهاي در شركتهاي زير مجموعه برگزار شد، حاضران با اذعان به جايگاه ممتاز سرمايه هاي انساني در رشد و تعالي سازمانها، پيرامون حفظ و ارتقاء توانمندي نيروي انساني در صنعت برق حرارتي به بحث و تبادل نظر پرداختند.

************************************************************


:anger: برپايي نمايشگاه يار مهربان در نيروگاه نكا

:eight_spoked_asterisk: به مناسبت گراميداشت چهلمين سالگرد پيروزي شكوهمند انقلاب اسلامي و با هدف ترويج فرهنگ كتابخواني، نمايشگاه يار مهربان با شرايط استثنايي در نيروگاه شهيدسليمي نكا برگزار شد.

:sparkle: در نمايشگاه امسال كه با حضور يكي از انتشارات بزرگ كشور و به مدت سه هفته ادامه يافت، كتابهاي مختلفي با موضوعات فني و مهندسي، تربيتي، ديني و مذهبي، شعر و ادبيات، مديريت، روانشناسي، داستان، خانه و خانواده، تاريخي، كودك و نوجوان، نرم افزارهاي آموزشي و محصولات فرهنگي عرضه شد.

:diamond_shape_with_a_dot_inside: همچنين به منظور تسهيل شرايط خريد براي كاركنان، كتب با تخفيف هاي 20 تا 50 درصدي و در اقساط 3 ماهه در اختيار علاقمندان قرار گرفت.
**********************************************************************************

:diamonds: برگزاري مانور مقابله با آتش سوزي مخازن سوخت در نيروگاه نكا

:hotsprings: بمنظور افزايش آمادگي و هماهنگي بين تيم هاي عملياتي و حصول اطمينان از عملكرد تجهيزات، مانور مقابله با آتش سوزي مخازن سوخت در نيروگاه شهيدسليمي نكا برگزار شد.

:diamond_shape_with_a_dot_inside: در اين مانور كه با موضوع آتش سوزي مخازن سوخت سنگين در زمان عادي و Black out واحدهاي بخار همراه با مصدوميت يكي از كاركنان به اجرا در آمد، عمليات اطفاء حريق، انجام كمكهاي اوليه و انتقال اصولي مصدوم فرضي به مراكز درماني با همكاري درمانگاه شركت صدرا طبق برنامه و با موفقيت انجام شد.

:anger: به گزارش كارشناس مسئول ايمني و بهداشت كار نيروگاه، بخش عملياتي اين مانور طي 2 مرحله به اجرا گذاشته شد.

:recycle: در مرحله نخست گروه آتش نشاني پس از كسب اطلاع از وقوع حادثه فرضي سريعاً به محل مراجعه و با هماهنگي و همكاري كاركنان بهره برداري نسبت به اتصال تغذيه اضطراري ديزل ژنراتور 1.5mw شماره 2 و استارت پمپ كف الكتريكي اقدام و پس از اطمينان از اطفاء كامل حريق و خاموش كردن پمپ كف مجدداً سيستم به حالت اوليه برگشت.

:eight_spoked_asterisk: همچنين در اين مرحله آمادگي لازم براي استارت ديزل پمپ آب خام مورد نياز تانك هوايي تمرين شد.

:eight_spoked_asterisk: در مرحله دوم شعله ور شدن مجدد آتش در يكي از مخازن سوخت در زمان Black out واحدهاي بخار به ايستگاه آتش نشاني گزارش شد، اكيپ آتشنشاني بار ديگر وارد عمل شد و ضمن اطفاء حريق با خودروي آتشنشان، مصدوميت و شكستگي فرضي يكي از كاركنان را به اورژانس نيروگاه گزارش و درخواست كمك نمودند، گروه بهداري نيز در محل حضور يافته و با بررسي وضعيت مصدوم نسبت به انجام كمكهاي اوليه و انتقال مصدوم به درمانگاه مبادرت و بدليل نياز به نيروهاي كمكي از بهداري شركت صدرا درخواست كمك نمود كه گروه مذكور نيز با هدايت نيروهاي حراست نيروگاه در زمان مقرر در محل حادثه حضور يافت.
**********************************************************************************