کادر درمان پدافند هوایی بابلسر تجلیل شدند

چهارشنبه 04 بهمن 1396 بازدید: 551 کد خبر: 13787 [نسخه چاپی]
مراسم تجلیل از پزشکان و کادر درمان پدافند هوایی بابلسر به مناسبت سالروز ولادت حضرت زینب(ع) و روز پرستار با حضور حجت الاسلام علی غلامپور، رییس عقیدتی سیاسی، رحمت الله مولا، فرمانده این یگان و جمعی از مسئولین این گروه برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی گزارشگر، مراسم تجلیل از کادر بهداری این یگان به مناسبت سالروز ولادت حضرت زینب(ع) و روز پرستار با حضور حجت الاسلام علی غلامپور، رییس عقیدتی سیاسی، رحمت الله مولا، فرمانده این یگان و جمعی از مسئولین این گروه برگزار شد.

حجت الاسلام غلامپور در این مراسم با اشاره به اینکه پرستار در ضمیر ناخودآگاه افراد کلمه‌ای آشنا است، اظهارکرد: واژه پرستار ناخودآگاه شنونده را به یاد آرامش پس از طوفان می‌اندازد. 

وی با اشاره به اینکه واژه پرستار، انسان را به یاد شب بیداری‌های زنان و مردان سپیدپوش و همواره یاری‌رسان به بیماران می‌اندازد، ادامه داد: از صدر اسلام افرادی نظیر ام سلمه، ربیع، ام سنان و ... به مقام پرستاری دست یافتند؛ حتی حضرت فاطمه(ع) و حضرت زینب(ع) با حفظ حریم عفاف و نجابت به بیمارداری و معالجه مجروحان پرداختند.

رییس عقیدتی سیاسی پداه بابلسر با اشاره به اینکه 5 جمادی الاول روز میلاد حضرت زینب(ع) به واسطه و به دلیل فداکاری‌های این شخصیت بزرگ تاریخ به نام روز پرستار نامیده شده است، عنوان کرد: ایشان کسی است که از امام علی(ع) به واسطه ضربت خوردن، امام حسن(ع) در زمان مسمومیت، امام حسین(ع) زمان تنهایی و غربت، امام سجاد(ع) در زمان بیماری و تب و سوز و امام محمد باقر(ع) در زمان کودکی پرستاری کردند.

وی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری در خصوص اهمیت این شغل می‌فرمایند: پرستاری در طراز اول قرار دارد. حاذق‌ترین پزشک بدون پرستار خوب، کار و جراحی‌اش به نتیجه نخواهد رسید. 

غلامپور بیان کرد: پرستار به انسان آرامش روحی می‌دهد. امام خمینی(ره) نیز در سخنانشان می‌فرمدند: انسانی که مریض می‌شود به بیمارستان می‌رود مثل غریبی است که وارد جایی شده است که پرستار به او آرامش و محبت می‌کند. 

وی ضمن اشاره به اینکه این حرفه شریف و مقدس بوده و پرستاران باید قدر خود را بدانند، افزود: پیامبر اکرم(ص) در خصوص جایگاه و اهمیت پرستاری می‌فرمایند: فردی پرستار کسی که یک شبانه روز از بیماری پرستاری می‌کند خدا او را با ابراهیم خلیل الله(ع) محشور می‌کند.

 در پایان این مراسم فرماندهی و رییس عقیدتی سیاسی این گروه با اهدا هدایایی از پزشکان و کادر بهداری پدافند هوایی بابلسر تقدیر کرد