خانواده وسلامت

فواید نوشیدن آب گرم پس از صرف غذا

یافته‌های پژوهش جدید محققان نشان داد نوشیدن آب گرم بعد از هر وعده غذایی معجزه می‌کند.

تاثیر نخ دندان در پیش گیری از پوسیدگی

بسياري از مراجعان دندان‌پزشکي تصور مي‌کنند چون مرتب مسواک مي‌زنند، نبايد نيازي به درمان‌هاي دندان‌پزشکي پيدا کنند. اين مراجعان، کساني هستند که از اهميت فوق‌العاده نخ دندان غافل مانده‌اند. استفاده صحيح از نخ دندان نه‌تنها به اندازه مسواک که حتي شايد بيشتر از آن مي‌تواند در پيشگيري از پوسيدگي‌ها موثر باشد.

بي‌خوابي چه تاثيري بر سلامت پوست و موي افراد دارد؟

شاید خیلی ها ندانندکم‌خوابي حتي به ميزان کم باعث تيرگي زير چشم و کدر شدن پوست مي‌شود. هفته نامه سلامت با دکتر اميرهوشنگ احساني، متخصص پوست و عضو هيات‌علمي دانشگاه علوم‌پزشکي تهران در مورد اثر بي‌خوابي بر زيبايي پوست گفتگویی انجام داده است که می خوانید :

علت خروپف و درمان آن

خروپف يکي از انواع اختلال خواب است که مشکلات زيادي براي فرد ايجاد مي‌کند و حتي گاهي باعث بي‌خوابي کسي که در کنار او مي‌خوابد نيز مي‌شود. گاهي برخي از بيماري‌هاي جسمي و رواني نيز با اين اختلال خواب همراه مي‌شوند.هته نامه سلامت دراین باره بادکتر بابک ساعدي، متخصص گوش، حلق و بيني و فلوشيپ جراحي بيني و عضو هيات‌علمي دانشگاه علوم‌پزشکي تهران درباره علل و راه‌هاي درماني خروپف گفت‌وگو کرده‌است که با هم میخوانیم :

نانوکودهای بیولوژیک ایرانی، جایگزینی مناسب برای کودهای شیمیایی

محققان یک شرکت دانش بنیان از ساخت نوعی کود بیولوژیک با بهره گیری از فناوری نانو خبر دادند که به گفته انها میزان مصرف کودهای شیمیایی را به مقدار قابل توجهی کاهش داده و علاوه بر آن میزان ثمردهی گیاهان را افزایش خواهد داد.

نان‌های سنتی به شکل صنعتی تولید شود/ مردم داخل نان باگت را دور نریزند

رئیس انستیتوی تغذیه ایران در توصیه‌ای به مردم گفت: مردم نباید داخل نان باگت را جدا کرده و دور بریزند، چرا که این نان به هیچ وجه خمیر نیست و بخش اصلی نان را تشکیل می‌دهد.

سلامت نیوز: احتمال بروز سرطان در چه افرادی بیشتر است؟

سلامت نیوز: با پیشرفت‌های دانش پزشکی متاسفانه سرطان هنوز جزو بیماری‌هایی است که هر ساله باعث مرگ و میر تعدادی از مبتلایان می‌شود. در مبارزه با این بیماری، پژوهشگران و متخصصان علوم پزشکی تحقیقات زیادی را در زمینه‌های مختلف ایجاد، گسترش بیماری در سلول‌های بدن، تشخیص به موقع و درمان‌ مناسب آن انجام داده‌اند که در برخی زمینه‌ها، به نتایج چشمگیر و مطلوبی دست یافته‌اند به گونه‌ای که امید به زندگی را در بیمارانی که به سرطان مبتلا هستند، افزایش داده است. در این بین، فیزیوتراپی یا توانبخشی مبتلایان به سرطان اهمیت بسیاری دارد که پس از ترخیص از بیمارستان این بیماران باید بتوانند زندگی روزمره خود را از سر بگیرند و خود را با شرایط فعلی تطبیق بدهند.

سلامت نیوز: این سبزی ها را در فصل بهار زیاد بخورید

سلامت نیوز: هر فصلي سبزيجات ويژه خود را دارد. گرچه زمستان تمام شده و روزهاي زيباي بهار فرا رسيده اما لازم است تا بدن را از نظر ويتامين ها و آنتي اكسيدان ها تقويت كرد و براي روزهاي گرم آينده نيروي تازه اي گرفت.

سلامت نیوز: ایرادات طرح تحول سلامت باید اصلاح شود

سلامت نیوز: وزیر بهداشت اظهارداشت: خوشبختانه با تلاش همکاران در دانشگاه های علوم پزشکی و ستاد وزارت بهداشت بخش عمده ای از وعده های داده شده به مردم محقق شده است.

سلامت نیوز: ادغام سازمان‌های بیمه‌گر نیاز به مصوبه مجلس دارد

سلامت نیوز: مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران با اشاره به اینکه ادغام سازمان های بیمه گر نیاز به مصوبه مجلس دارد، گفت: در سال جاری بسته‌های خدماتی در تمام بیمه‌های پایه یکسان خواهد شد.

پیرترین انسان شناخته شده بر روی کره زمین درگذشت

تهران- ایرنا- پیرترین انسان شناخته شده بر روی کره زمین در سن 116 سالگی در یک مرکز سالمندان در ایالت آرکانزاس آمریکا درگذشت.

چگونه برنج بخوریم تا چاق نشویم

نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد که پخت برنج به یک روش خاص، محتوای نشاسته ای مقاوم در برابر آن را افزایش می دهد و ضمن کاهش شمار کالری آن، احتمال افزایش وزن را کاهش می دهد.