خانواده وسلامت

روش صحیح خوابیدن

اگر اغلب روزها با درد گردن از خواب برمی‌خیزید، با انجام کارهایی می‌توانید دردتان را تسکین دهید. رعایت این توصیه‌ها به شما در انجام این کار کمک می‌کند:

تب مالت به این زودی‌ها از بین نمی‌رود

درحالی‌که برای مدتی هشدار‌ها در رسانه‌ها درباره تب مالت کاهش پیدا کرده بود، این بار رئیس کمیسیون بهداشت مجلس توجه مردم و مسئولان را به این موضوع جلب کرد و با تأکید بر اینکه این بیماری به این زودی‌ها از بین نمی‌رود، وضعیت آن را در کشور هشدار‌دهنده توصیف کرد.

چکاندن آب لیموترش در آب گرم به دندان‌ها آسیب می‌زند

دندانپزشکان هشدار می دهند که چکاندن آب لیموترش در آب گرم موجب اسیدی شدن زیاد این نوشیدنی می‌شود و به مینای دندان آسیب می‌زند.

آشنایی با خواص درمانی گیاه شنگ

گیاه شنگ به میزان زیاد از اسهال و خونریزی جلوگیری کرده و ریشه آن مقوی‌تر از برگش است، ضمن اینکه شنگ در تحلیل ورم و تقویت اعصاب نیز مفید است.

چند روش‌ ساده‌ برای رفع سکسکه

استرس یکی از عوامل ایجاد سکسکه است و همچنین تند غذا خوردن یا نوشیدن مایعات خیلی سرد و یا داغ نیز باعث سکسکه می‌شود. البته این وضعیت بعد از چند دقیقه به خودی خود رفع می‌شود اما اگر می‌خواهید خیلی سریع از دست آن خلاص شوید می‌توانید به روش‌های ساده‌ای متوسل شوید.

صبحانه ی کامل شامل چه غذاهایی است؟

ازآنجایی‌که صبحانه اولین وعده غذایی پس از گذشت ۸ ساعت است، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار می‌باشد. همچنین مطالعات نشان داده‌اند آنچه برای صبحانه میل می‌کنید، بر آنچه که در طی روز خواهید خورد اثر می‌گذارد.

وزن نوزاد در هنگام تولد باوضع زندگی مادرپیش از بارداری ارتباط دارد

مواردی بسیاری بر وزن نوزاد در هنگام تولد تاثیرگذار هستند ولی دانشمندان برای نخستین بار با استفاده از تلفیقی از تحقیقات جامعه شناسی و پزشکی موفق به کشف ارتباط وزن نوزاد در هنگام تولد شده اند.

کاهش خطر عود سرطان روده بزرگ با خوردن قهوه

تحقیقات جدید نشان می دهد که احتمال عود تومور و مرگ در بیماران مبتلا به سرطان روده بزرگ که به طور منظم قهوه می نوشند، کمتر است.

با آب گلابی زخم معده خود را درمان کنید

برخی انواع گلابی ممکن است به کنترل دیابت نوع 2، فشار خون بالا و زخم روده و معده کمک کند. راز این فواید در پالپ، پوست و آب این میوه است که حاوی غلظت بالایی از ترکیبات فنولیک (phenolic)، ترکیبات طبیعی که در برخی گیاهان دارویی یافت می شود، است.

با مصرف زیاد مایعات سنگ کلیه را دفع کنید

حسینی متخصص گوارش گفت: اولین توصیه که می‌توان برای پیشگیری سنگ کلیه داشت، مصرف زیاد مایعات بویژه آب است.

طبیعت، مراکز انرژی را فعال می کند

چشم سوم با تماشای آسمان آبی پررنگ و پرستاره ی شب فعال می شود . این تجربه ی طبیعت ذهن شما را برروی پهنه ی بی حد و مرز همه ی آنچه درفرم های مختلف متجلی شده است باز می کند.

آیا جنسیت در هوش آدم‌ها اثر دارد؟

ضریب هوشی انسانها ارتباطی به خانم و آقا بودن آنها ندارد، بیشتر وابسته به عوامل ژنتیک، شیوه آموزش و نظام تربیتی است.