خانواده وسلامت

چند تکنيک براي تقویت حافظه

انسان‌ها به همان اندازه که به يادگيري و به خاطر سپردن نياز دارند به فراموش کردن هم نيازمند هستند. به عبارتي اگر فراموش کردن نباشد ما از انجام بسياري از کارهاي روزمره و عادي‌مان وامي‌مانيم و به‌نوعي دچار مشکل مي‌شويم. براي مثال وقتي مي‌خواهيم روي چيزي تمرکز کنيم، بايد قسمت زيادي از اطلاعات را از حافظه‌مان حذف کنيم تا بهتر روي موضوع متمرکز شويم. در زندگي روزمره نيز همين اتفاق مي‌افتد يعني به ياري حس فراموشي بسياري از خاطرات تلخمان را فراموش مي‌کنيم و به همين ترتيب مي‌توانيم به زندگي‌مان ادامه دهيم...

خواص درمانی پای مرغ

طبق تحقیقات انجام‌شده «پای مرغ» حاوی بسیاری از پروتئین‌ها، ویتامین‌ها و مواد معدنی حیاتی است که بدن انسان قادر به تولید آن‌ها نیست.

نکات حیاتی برای کنترل کبد چرب در ماه رمضان

بیماری کبد چرب معمولا به دنبال پرخوری‌های طولانی مدت، ایجاد می‌شود که با رعایت نکاتی می‌توانند این بیماری را درمان کنند.

پوست سیب خاصیت ضد سرطانی دارد

تحقیقات جدید نشان می دهند که صد گرم سیب تازه به همراه پوست خود، حاوی ترکیب آنتی اکسیدانی آنتی اکسیدان، ترکیبی است که از رشد سلولهای سرطانی جلوگیری می کند.

چرا کودک دچار لکنت زبان می شود؟

يکي از مسائل و مشکلات خاص دوران کودکي، اختلال‌ها و نارواني‌هاي گفتاري است که از شايع‌ترين آنها مي‌توان از لکنت زبان نام برد...

عادتهایی روزمره ای که پیری زودرس می آورند

آیا پیر شدن ظاهریتان سریع تر از پیر شدن سنیتان است؟ اگر از تصویری که در آینه می بینید راضی نیستید، شاید زمان آن رسیده که بعضی عادتهای روزمره تان را بررسی کنید.

درمان ناخن فرو رفته پا

ناخن فرورفته پا (ingrown toenail) ، هنگامی رخ می‌دهد كه ناخن پا به درون پوست رشد می‌كند.

بایدها ونبایدهای تغذیه ای در سندرم پاهای بی‌قرار

در سندرم پاهای بی‌قرار فرد مبتلا در پاها و البته گاهی در دست‌ها و سایر اعضای بدن احساس ناخوشایندی دارد و برای اینکه احساس راحتی کند نیاز شدیدی به تکان دادن پاها پیدا می‌کند.

مغز هسته زردآلو مضر است

مصرف مغز هسته زردآلو به دلیل داشتن آمیگدالین به شدت برای بدن مضر است.

از چه سنی باید مراقبت‌های پوستی را شروع کنیم؟

بعد از کرم روز، کرم مرطوب‌کننده و حدود ۲۰ دقیقه بعد، کرم ضدآفتاب باید زده شود.

سیر زگیل و مخچه را درمان می کند

پزشکان در یک مطالعه‌ کم‌ سابقه به تاثیر شفابخش سیر در درمان میخچه و زگیل پی برده‌اند.

گردن و بال مرغ باعث ایجاد موی زاید در زنان می شود

یک متخصص تغذیه با بیان اینکه چربی نهفته در بال و گردن مرغ برای انسان و به خصوص زنان خطرناک است، گفت: مردانی که با این چربی چاق می‌شوند بدنشان تغییر فرم داده و شبیه زنان می‌شوند.