خانواده وسلامت

همیشه چیزی هست که برای آن شکرگزار باشیم

حقیقت این است که خوشبختی، نداشتن مشکل نیست، توانایی کنار آمدن با آنهاست. اگر ذهن شما مسئله‌ای برای متمرکز شدن روی آن نداشت، می‌دانید چقدر سرگردان می‌شد؟ همیشه نگاهتان به چیزهایی باشد که دارید نه چیزهایی که از دست داده‌اید. چون چیزهایی که زندگی از شما می‌گیرد مهم نیستند، آنچه اهمیت دارد این است که با چیزهایی که برایتان باقی مانده است چه می‌کنید. سلامت نیوز: وقتی زندگی خوب پیش نمی‌رود، این ۸ نکته را به خاطر بیاورید:

عوارض خواب منقطع در شب

رئیس کلینیک اختلالات خواب بیمارستان بهارلو هشدار داد چندین مرتبه بیدار شدن در طول خواب شبانه حتی اگر فرد 8 ساعت بخوابد روی تمرکز و توجه، خلق و خو و احساسات فرد اثر منفی می‌گذارد.

آیا عسل برای پوست مفید است ؟

آیاعسل واقعا مرهم پوست است؟! دکتر بهروزباریک بین عضو هيات‌علمي دانشگاه علوم‌پزشکي شهيد بهشتي در هفته نامه سلامت به این پرسش پاسخ می دهد :

ترومبوز سينوسی چیست ؟

هر سال در فصل تابستان جامعه متخصصان مغز و اعصاب خود را موظف مي‌بيند درباره ترومبوز سينوسي به مردم هشدار بدهد، چرا که تابستان معمولا با افزايش احتمال بروز ترومبوز سينوسي همراه است. سلامت با دکتر بابک زماني، مديرگروه مغز و اعصاب دانشگاه علوم‌پزشکي ايران، درباره همين موضوع به گفت‌وگو نشسته‌است :

چه غذاهایی عملکرد مغزتان را کاهش میدهند ؟

اگر می خواهید عملکرد مغزتان رو به افزایش باشد و روز به روز هم بیشتر شود. باید از مصرف گروهی از مواد غذایی پرهیز کنید و آنها را به رژیم غذایی تان راه ندهید.

تشخیص بیماری اوتیسم قبل از یک سالگی نوزاد

محققان در آزمایشگاه موسوم به "بی بی لب برکبک" در دانشگاه لندن روش تشخیصی ابداع کرده‌اند که می‌توان آن را از شش ماهگی تا ده ماهگی کودک به کار برد.

انواع سرگیجه و دلایل آن

سرگیجه (Dizziness) واژه ای است که اغلب برای تعریف دو احساس مختلف بیان می‌شود. تعریف دقیق از سرگیجه و چیزی که شما به آن سرگیجه می‌گویید بسیار مهم است، چراکه به شما و پزشکتان در شناسایی مشکل کمک می‌نماید. سرگیجه به دو نوع احساس سبکی سر و سرگیجه(دوران سر یا Vertigo) تقسیم می‌شود.

درمان سردردهایی سینوزیتی در طب سنتی

یک کارشناس طب سنتی برای رفع سردردهایی سینوزیتی نکاتی را را به همراه توصیه‌های لازم و مفید بیان کرد.

پذیرش افسردگی یک گام بزرگ در غلبه بر بیماری است

افسردگی یکی از شایع‌ترین بیماری های قرن بیست و یک بوده و بعد از چاقی عامل دوم بیماری‌زای شناخته شده در جهان است. این بیماری میلیون‌ها نفر را در سراسر جهان درگیر کرده است.

آنچه باید درمورد شب ادراری در کودکان بدانید

کنترل نکردن ادرار از سوی کودکان، بویژه پس از سه سالگی و بخصوص در شب‌ها از آن اتفاقاتی است که والدین را بشدت نگران می‌کند.

جرم‌گیری به مینای دندان آسیب نمی‌زند

یک دندانپزشک به افراد توصیه کرد: برای کنترل وضعیت دندان‌های خود هر شش ماه یکبار به دندانپزشک مراجعه کنند.

خواص بادام

همشهری آنلاین: بادام خواص بی‌شماری دارد، سرشار از ویتامین‌ها، مواد معدنی و آنتی‌اکسیدان‌هاست و بخشی از تغذیه‌ی سالم را تشکیل می‌دهد. در این مطلب کوتاه به ۶ واقعیت در مورد بادام می‌پردازیم. لطفاً با ما باشید.