صنعت واقتصاد

بازدید اعضای شورای نمایندگان دائم سازمان اکو از بندرامیرآباد


 

به گزارش سایت تحلیلی گزارشگر،  در راستای سفر دو روزه شورای نمایندگی دائمی سازمان اکو به مازندران ، اعضای این شورا با حضور سفیران و نمایندگان کشورهای افغانستان ، آذربایجان ، قزاقستان ، قرقیزستان ، پاکستان ، تاجیکستان ، ترکیه ، ترکمنستان و ازبکستان از منطقه ویژه اقتصادی بندرامیرآباد بازدید کردند.

 در راستای سفر دو روزه شورای نمایندگی دائمی سازمان اکو به مازندران ، اعضای این شورا با حضور سفیران و نمایندگان کشورهای افغانستان ، آذربایجان ، قزاقستان ، قرقیزستان ، پاکستان ، تاجیکستان ، ترکیه ، ترکمنستان و ازبکستان از منطقه ویژه اقتصادی بندرامیرآباد بازدید کردند.
به گزارش واحد اطلاعات و اخبار روابط عمومی؛ مدیر بنادرودریانوردی و منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد در این بازدید ضمن خیر مقدم به اعضای اکو ، از بندرامیرآباد به عنوان نگین درخشان دریای خزر نام برد که با دارا بودن ۱۰۶۰ هکتار اراضی پسکرانه و راه های مواصلاتی هوایی و جاده ای و قرار گرفتن در مسیر کریدور بین المللی شمال-جنوب نقش مهمی را در اقتصاد منطقه و ترانزیت کالا در دریای خزر ایفا می کند.

مهندس سیاوش رضوانی اظهار داشت  بندرامیرآباد توانست  با دارا بودن هزاران تن ظرفیت سیلوی نگهداری غلات ، مخازن روغن خوراکی ، دستگاه های پیشرفته تخلیه و بارگیری ، کارخانه سورتینگ میوه و مرکبات و ۱۵ پست اسکله عملیاتی با ظرفیت تخلیه و بارگیری ۷,۵ تن در سال  رتبه نخست تخلیه و بارگیری شمال کشور را کسب نماید.

وی به همایش بین المللی توسعه صادرات که به میزبانی بندرامیرآباد در سال جاری برگزار شد اشاره کرد و افزود با توجه به مزایای منطقه ویژه اقتصادی ، میزان سرمایه گذاری خارجی در این بندر درحال افزایش است.

مدیر بندرامیرآباد در بخش دیگری از معرفی ظرفیت های بندرامیرآباد به اتصال این بندر به شبکه راه آهن سراسری  و ۲۵  کیلومتر ریل گذاری داخلی این بندر اشاره و تأکید کرد با آغاز بکار اسکله رو ور ریلی در آینده نزدیک ترانزیت کالا از قبیل صیفی جات و محصولا کشاورزی رشد چشمگیری پیدا خواهد کرد.

سازمان همکاری اقتصادی  اکو با مبادلات تجاری حدود ۷۰۰ میلیارد دلار و با جمعیت ۴۵۰ میلیون نفر ،جایگاه مناسبی را در اقتصاد جهانی دارا می باشد.

برگزاری نخستین استارتاپ اسپارک استان مازندران در واحد ساری

نخستین استارتاپ اسپارک استان مازندران روز یکشنبه 24 آبان ۱۳۹۴ در دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری خواهد شد.

 

قیمت آب افزایش می یابد

دیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: براساس مصوبه مجلس شورای اسلامی در قانون هدفمندی یارانه‌ها قرار بر این بود که تا پایان برنامه پنجم به قیمت تمام شده برسیم، اما این امر تاکنون محقق نشده است.

جدیدترین قیمت انواع خودرو در بازار

اگر قصد خرید خودرو دارید، جدول قیمت انواع خودرو با تفکیک کارخانه، نام و مدل خودرو، قیمت اعلامی از سوی نمایندگی و فروش در بازار را در ادامه مطلب آورده‌ایم که می‌توانید بدین وسیله از حدود قیمت های خودرو در این روز مطلع شوید.

جدیدترین قیمت قیمت خودروهای داخلی

قیمت چند مدل از خودروهای داخلی در بازار آزاد در هفته جاری کاهش یافته است.

۵ میلیون دانشجو در راه بازار کار

ورود ۴.۶ میلیون دانشجو به بازار کار طی سال‌های آینده خبری بود که دیروز علی ربیعی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره بیکاران کشور داد.

رونمایی ایران‌چک ۵۰ هزار تومانی جدید بانک مرکزی

در مراسمی با حضور رئیس‌جمهور و مسئولان بانک مرکزی از ایران‌چک ۵۰ هزار تومانی جدید و سکه ۵ هزار ریالی یادبود میلاد امام رضا(ع) رونمایی شد.